Menu na víkend

menu na víkend, stredovek, salsa, kocky
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Dva dobré koncerty

V piatok si môžete vybrať hneď z niekoľkých koncertov, my sme pre vás vybrali dva najlepšie. O 19.30 hod. sa v DK Lúky uskutoční vystúpenie najmladšej generácie mladých bratislavských raperov. Pôjde už o piate pokračovanie HIP HOPu na Lúkach. Druhým koncertom je vystúpenie legendy českého undergroundu The Plastic People of the Universe. Zahrajú v A-4 – priestore súčasnej kultúry o 20.30 hod.

Fantastický knižný festival

Máte radi knihy a všetko s nimi spojené? Potom nezmeškajte BRaK – Bratislavský knižný festival. Akcia trvá od piatka do nedele a jej témou je exil a samizdat. Piatkový program bude venovaný Egonovi Bondymu a vyvrcholí spomínaným koncertom Plastikov. V Pistoryho paláci budete môcť celý víkend stretávať domácich i zahraničných vydavateľov, autorov, ilustrátorov, knižných grafikov a iných s knižnou kultúrou spojených tvorcov.

Oslava stredoveku

Rotenstein: Rytiersky turnaj na koňoch sa uskutoční v sobotu a v nedeľu na hrade Červený kameň. Predstaví sa na ňom viac ako 250 účinkujúcich zo Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska. Uvidíte rôzne turnaje a zoznámite sa s tým, ako sa žilo, jedlo a pracovalo v časoch stredoveku. Stačí sa tam len vybrať.

Trochu knižnej klasiky v divadle

Divadelnú adaptáciu nesmrteľného románu o osudovej láske a temných tajomstvách, ktoré sa skrývajú za múrmi starého rodinného sídla, si môžete pozrieť v piatok a v sobotu o 19.00 hod. v SND. V tomto zaujímavo spracovanom predstavení sa objavujú aj autobiografické črty autorky a jej rodiny, ktorí sú prítomní na scéne.

Krásy kontrastov

Výstava Kontrasty farieb je umeleckou výpoveďou výtvarníčky, reštaurátorky a keramičky Viery Čapkovej. Jej výtvarné prejavy si môžete vychutnať v Kafé Lampy. Výstava už dlho nepotrvá, takže je najvyšší čas do klubu zavítať. Výstava je aj predajná, napríklad v piatok, v sobotu a v pondelok od 10. do 22. hodiny si môžete prísť čokoľvek vybrať.

Tančiareň v pomalom tempe

V piatok i v sobotu od 21. do 4. hodiny sa môžete v klube La Fiesta zdokonaľovať v salse. Ak ste priaznivcom tohto tanca, ale nikdy ste nemali odvahu ho tancovať na verejnosti, je to pre vás ako stvorené. Na party budú prítomní aj viacerí inštruktori, ktorí pripravia pre účastníkov animácie a budú sa im venovať podľa záujmu a potreby.

Zažite africké dobrodružstvo

Keďže sa blíži deň detí, treba myslieť aj na ne. V sobotu a v nedeľu sa v Shopping Palace budú konať rôzne akcie, ktorých hlavnou témou bude Afrika. Čakajú na vás dve divadelné predstavenia, africká tanečná škola či interaktívna súťaž pre deti a rodičov. Program začína o 12. hodine Dobrodružnou cestou Afrikou.

Kurzy tvorby s prírodou

Scestovalá výtvarníčka Daniela pozýva na kreatívne kurzy Tvor s prírodou do Lesnej školy Horárne Horský park v sobotu o 10.30 hod. Bližšie informácie a registrácia na crealibre.volnostvorenie@gmail.com. Kurzy sú spojené s prírodným prostredím a aktivity podporujú kreativitu.

Ihrysko v Dunaji

Obľúbený večer spoločenských hier sa rozrastá priestorovo i ponukou hier na výber. V nedeľu o 18. hodine si v KC Dunaj môžete užiť zábavný večer s hrami ako Dixit, Carcassone, Slovenský a český film, Activity, 7 divov sveta a mnohými inými. Určite si každý nájde to, čo ho baví.

Jarný Urban Market

Od piatka do nedele je pre vás pripravený Jarný Urban Market, ktorý opäť ponúkne to najlepšie z nezávislého dizajnu, módy, hudby a umenia. Predajná výstava a denný program sa budú konať v dvoch priestoroch na Laurinskej 19, ako aj na samotnej ulici. Nepôjde len o dizajn, ale aj o dobrú hudbu, čiže sa je na čo tešiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk