Menu na víkend: Dni zelá, SeniorFest 2018 i Goldies párty

Premýšľate, čo budete robiť najbližší víkend? Máme pre vás výbornú správu! Prvý októbrový bratislavský víkend ponúka pestrý program. Tešiť sa môžete na zaujímavé akcie a podujatia. Poďte sa spoločne s nami pozrieť na víkendové menu, do ktorého sa naozaj oplatí ,,zahryznúť.“

V teplúčku v kine

Pokiaľ nemáte náladu tráviť víkend niekde vonku, chcete vymyslieť program pre deti či si vychutnať rande, dobrou voľbou je kino. Medzi zaujímavé filmy pre deti jednoznačne patria animované rozprávky Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka, Piadinôžka a Smelé mačiatko. Milovníci hororu môžu stále stihnúť Mníšku, ale i novší Hell Fest: Park hrôzy. Filmovou novinkou je romantická dráma Zrodila sa Hviezda v hlavnej úlohe s Bradley Cooperom a Lady Gaga.

Za kultúrou na Osmičku

Ak ste ešte nevideli výstavu s názvom „Osmičky“, stíhate ju do 10. októbra. Tri menšie výstavy ku významným výročiam (február 1948, august 1968, október 1918) zaujmú každého správneho ,,historikofila“. V nedeľu si v Slovenskej národnej galérii môžete zadarmo prezrieť pôsobivú zbierku obrazov dvoch maliarov českého a moderného slovenského umenia – Emila Fullu a Ľudovíta Fullu. 

Ruka hore na Goldies párty

Čo tak vybiť si energiu na poriadnej párty? Príďte si v piatok zatancovať na najlepšie hity prelomu tisícročí do podniku Luna. Pravidelná párty séria v bare zo 70-tych rokov patrí medzi obľúbené akcie. Je často vyhľadávaná (nielen) mladými Bratislavčanmi. 

Vrchol vážnej hudby na bratislavskom hudobnom festivale

V Bratislave sa za vážnou hudbou rozhodne vyberte na Bratislavské hudobné slávnosti. Sú vrcholným podujatím na scéne vážnej hudby už po 54-krát. V piatok si budete môcť vypočuť Slovenskú tvorbu pre husle a klavír, v sobotu Komorný koncert a Orchester de Paris, v nedeľu Štátnu filharmóniu Košice a Organový recitál Waynea Marshalla.

So starými rodičmi na SeniorFest2018

Október je mesiacom úcty k starším. Kultúrne zariadenie Petržalka zriadilo pre seniorov vlastný festival – SeniorFest 2018. Pre seniorov sú pripravené rôzne súťaže, koncerty, prednášky či tanečné a hudobné vystúpenia. V piatok sa môžu vaši starí rodičia zúčastniť súťaže v stolnom tenise a popoludnia venovaného poézii a šansónu, v sobotu na nich čakajú aktivity, v ktorých budú v centre pozornosti Jablkové slávnosti.

Na tradičný stupavský jarmok Dni zelá

Pre obyvateľov západného Slovenska sú na prvý októbrový víkend pripravené Dni zelá. Príďte si pochutnať na výbornej kapustnici či iných kapustných lahôdkach na najväčší festival na Záhorí. Súčasťou programu bude i tento rok trojdňový Remeselnícky jarmok a výstava Úroda.

Prehliadka drobných zvieratiek

Bývate v Senci a jeho okolí? V nedeľu si môžete odskočiť na Slnečné jazerá na výstavu drobných zvieratiek. Vidieť tu môžete holuby, hydinu, vtákov, králiky či si nakúpiť chovateľské potreby.

Tanec v uliciach hlavného mesta

V sobotu sa v uliciach Bratislavy odohrá experimentálne tanečné predstavenie s názvom Bratislava v pohybe: Kilometrový tanec. Trasa tanečníkov dlhá jeden kilometer povedie od Kamenného námestia a bude končiť na Hlavnom námestí. Kilometrový tanec je reakcia na fakt, že tanec nemá v Bratislave dostatočný priestor a z tohto dôvodu musia tanečníci vyjsť do ulíc.

Večer nabitý vášnivým tangom

Vy, argentíske tango, piatok večer. Láka vás táto predstava? Nenechajte si ujsť pozvánku na seminár argentínskeho tanga v Crowne Plaza Bratislava. Súčasťou semináru sú tanečné ukážky, minikurz základov a diskusia s tanečníkmi tanečnej školy Tango Abrazo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk