Menu na víkend: Aj tento víkend budete objavovať krásy hlavného mesta na výnimočných akciách

Menu na vikend ba 2.jpg

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Gurmán Fest Bratislava 2018

Čo je nové vo svete gastronómie, aké sú trendy v pečení či nové postupy vo varení , aké nové nápoje či produkty si pripravili vinári, barmani a farmári sa dozviete na Gurmán Feste Bratislava. V Sade Janka Kráľa sa akcia koná od piatka do nedele.

Taliansky trh

Do historického centra Bratislavy opäť zavítal taliansky trh. Na Hviezdoslavovom námestí až do nedele ponúkne návštevníkom výber typických jedál a produktov, ktorých neodmysliteľná vôňa po stáročia charakterizovala talianske námestia.

Korunovačné slávnosti

Posledný júnový víkend bude patriť Korunovačným slávnostiam. Šestnásty ročník priblíži korunováciu kráľa Leopolda II.

Detský korunovačný sprievod

V piatok o 16.30 sa prvýkrát v uliciach Bratislavy uskutoční Detský korunovačný sprievod. Začne sa na Rudnayovom námestí.

Pezinok pije pivo

Pivný festival Pezinok Pije Pivo 2018 sa uskutoční už po piatykrát na Radničnom námestí v Pezinku a ponúkne ochutnávku 40 druhov pív a pivných špeciálov od slovenských a zahraničných pivovarov. Akcia sa koná v piatok a v sobotu.

Pani z Monsoreau

SNM – Múzeum Červený Kameň v spolupráci s divadelno-šermiarskou skupinou Exulis pozývajú na novinku z radu nočných prehliadok, dramatické spracovanie dobrodružného historického románu Alexandra Dumasa, Pani z Monsoreau. V piatok a v sobotu sa budú prehliadky konať od 18. do 22. hodiny.

Bratislava inline

V piatok o 21. hodine sa bude korčuľovať v Starom Meste. Jazda začne na Námestí slobody, pôjde sa po staronovej Dunajskej trase. Na akciu však môžete prísť o niečo skôr.

Letné blšie trhy

Letné blšie trhy sa budú konať v Starej tržnici. Otvára sa už o 9. hodine a keďže sa v horúčavách nikomu nechce stúpať po schodoch, nájdete ich na prízemí.

Karpatský triatlon

V malebnom prostredí Malých Karpát pri obci Lozorno sa uskutoční 3. ročník Karpatského triatlonu. V sobotu sa akcia začne o 12. hodine. Miestom konania je Vodná nádrž Lozorno.

Ružinovský piknik

Deti sa môžu vyšantiť na skákacom hrade, dať sa pomaľovať, užiť si jazdu na poníkoch či penovú párty. Súčasťou pikniku budú aj tvorivé dielne s Dancy Shakee a veci, ktoré si deti vyrobia priamo použijú pri spoločnom tanečnom vystúpení. Mamičky budú súťažiť o najkrajší piknikový set a oteckovia sa môžu hecnúť v súťaži v pití piva. Alebo aj opačne. V Parku Ostredky sa akcia začne o 14. hodine.

Po brehoch Karloveského ramena

Spolok architektov Slovenska v spolupráci s Asociáciou bratislavských vodáckych klubov pripravil komentovanú vychádzku na tému Od histórie lodeníc pri Karloveskom ramene až po koncepciu bratislavských brehov ako verejného priestoru a významného prírodného a rekreačného územia. V nedeľu sa v Karloveskej zátoke začne o 9.30 hod.

Vedecké chodníčky na Devíne – Botanika

Prejdite sa po hrade tak ako nikdy predtým. Vedeli ste, že v skalnom brale sa nachádza 12 veľkých puklín, v ktorých sú vytvorené úzke krasové a pseudokrasové jaskyne? Poznáte vzácne rastliny a živočíchy tejto lokality? Viete, že na hrade Devín prebiehajú archeologické výskumy od roku 1913? O 15. hodine môžete hrad Devín nanovo objavovať s ornitológom.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk