Menu na víkend: Bazár, blšák, výpredaj. Okrem nákupov vás čakajú aj skvelé koncerty

Menu na vikend ba 1.jpg
pixabay.com

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Nočný blšák na Mariánskej

V piatok od 16. do 22. hodiny na vás v The Peach čakajú pekné kúsky oblečenia, hand made výrobky, dobré jedlo a domáce koláče. Môžete sa zapojiť do práčky kníh, kde si osviežite svoju knižnicu.

Komunitný bazár

Príďte si pohľadať niečo pre seba alebo ponúknite susedom veci, ktoré ešte budú môcť využiť. K tomu si môžete posedieť pri dobrej káve či dobrote. V piatok o 15. hodine sa akcia koná v Komunitnom centre Christiana.

Dve tváre Kurta Cobaina

V piatok sa môžete tešiť na akustický koncert s Cobainovými skladbami, príbehom a filozofiou okolo Nirvany – ako vznikali songy, o čom boli, zaujímavosti v súvislosti s kapelou. Vo Flame Culture & Music Venue vás od 20. hodiny bude večerom sprevádzať Laco z kapely Nirvana Revival Band.

Istrobot 2018

Už 18. ročník medzinárodnej robotickej súťaže Istrobot bude v sobotu od 10. hodiny hostiť Fakulta elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity. Roboty budú súťažiť v šiestich kategóriách, v ktorých ich bude hodnotiť niekoľkočlenná porota zložená z odborníkov i zástupcov FEI STU.

Cykloburza v Cyklokuchyni

Nečakajte však nejaké nové mega namakané bicykle, o ktoré sa budete musieť báť. Čakajte bežné, menej nápadné bajky do mesta alebo do jemného terénu, nejaké klasiky ako favo cesťáky, vela rámov, ktoré si môžete sami osadiť, retro detské bajky a mnoho iného. Hrať bude muzika, niečo bude na jedenie. V sobotu od 10. do 22. hodiny sa v Shipping container pri Starom moste určite nebude nudiť.

Parádny výpredaj

V sobotu od 10. hodiny môžete navštíviť parádny výpredaj zberného bodu použitých vecí Paráda. Počas sobotných trhov ste očakávaní.

Jarný svadobný veľtrh

V nedeľu sa od 10. od 17. hodiny bude v Hoteli Bratislava konať 9. ročník jarného Svadobného veľtrhu. Ak chystáte svadbu a chýbajú vám ešte svadobné oznámenia, dekorácie, bižutéria, dodávatelia na sladké či víno, určite sa vám oplatí prísť pozrieť.

Komentovaná prehliadka v Nedbalke

Neviete, ako stráviť nedeľu? Každú nedeľu sa v cene vstupenky v Nedbalke o 15. hodine koná komentovaná prehliadka stálej expozície.

Jane Birkin a Serge Bourg – The Symphonic

Známa herečka a speváčka Jane Birkin vystúpi so slovenským orchestrom v Bratislave. V Dome odborov Istropolis si ju môžete vypočuť v nedeľu o 19.30 hod.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk