Menu na víkend: BLAF, Biela noc či Jablkové hodovanie. Je sa na čo tešiť

bubny, biela noc, jablkové hodovanie
SITA,pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Dni slovenskej literatúry 2015

Do nedele potrvá literárny festival, ktorý prináša priestor na stretnutia s autormi a vydavateľmi kvalitných kníh. Prinesie besedy, autorské čítania, inscenovaná pásma, výstavy, workshopy, tvorivé dielne pre deti i stretnutia s obľúbenými autormi v školách. Na festivale, ktorý sa bude konať na rôznych miestach v centre (Galéria Medium, KC Dunaj, SCD – Hurbanove kasárne, Goetheho inštitút, Poľský inštitút, V-klub, Stará Tržnica), sa môžete stretnúť so svojimi obľúbenými slovenskými spisovateľmi. Tento rok je festival venovaný dielu a osobnosti Ruda Slobodu.

BLAF – festival vizuálneho umenia

Bratislava Art festival – BLAF je festival vizuálneho umenia, na ktorom môžu návštevníci zažiť, pochopiť, vnímať a diskutovať o umení. Témou je tento rok „symbolický kapitál“, termín, ktorý pri skúmaní nerovnosti v spoločnosti ustanovil Pierre Bourdieu. Do nedele môžete zisťovať, čo je reputation based economy, ako by mal umelec zušľachťovať svoje symbolické imanie či to, či jestvuje dnes popri tom všetkom umenie ešte aj mimo umelcovho CV.

Festival perkusií World of the Drums 2015

Štvrtý ročník festivalu perkusií sa uskutoční v piatok a v sobotu a bude opäť miestom stretnutia rytmov a hudby v jej rôznych podobách od jazzu, etno a world music až po ambientnú podobu a rôzne fúzie. V DK Ružinov sa uskutočnia koncerty, workshopy a tanečné vystúpenia. Už tradične sa premení na hudobný jarmok plný world music, prekusií a akcií pre celú rodinu. Aj tento rok sú prichystané nejaké prekvapenia, súťaže a workshop bubnovania pre deti.

BE2CAN – prehliadka filmov z prestížnych filmových festivalov

Druhý ročník Be2Can sa bude konať do 14. októbra paralelne na Slovensku a v Českej republike. Počas veľkého filmového festivalového echa budú exkluzívne v 44 kinách po celom Slovensku a Česku premietnuté vybrané premiérové filmy na čele s víťaznou snímkou tohtoročného Berlináre Taxi Teherán. Viac zistíte tu: http://www.be2can.eu/sk/uvod.

Džez v príbehoch/Noci s ikonami džezu

V Hlave XXII sa v piatok o 20. hodine bude rozprávať ďalší džezový príbeh v podaní herečky a speváčky Jany Gavačovej. Nový diel sa bude niesť v štýle gypsy jazzu a bude venovaný legendárnemu francúzskemu Djangovi Reinhardtovi. Špeciálna zostava nového dielu Džezu v príbehoch privíta hosťa z Prahy, skvelého saxofonistu Máru Prokopa. O neopakovateľný hudobný zážitok sa postará kapela Jana Gavačová Quartet. Vstupné je 5 eur.

Bedminton tour

V piatok a v sobotu sa v Bory malle bude hrať bedminton. Tretí ročník Bedminton tour sa uskutoční v piatok a v sobotu. Prihlásiť sa môžete na produkcia@tolimedia.sk. Za účastnícky poplatok 5 eur sa môžete dvaja zúčastniť turnaja a môžete si dokonca priviesť jedného náhradníka, budete mať pitný režim a dostanete aj welcome darčeky a vecné ceny pre všetkých účastníkov. Príďte si zahrať a ukážte, že váš tím je najlepší.

Farbám zaručene neujdete

Charitatívny beh ulicami Starého Mesta so sprievodným programom na Hviezdoslavovom námestí sa uskutoční už v sobotu. O 9. hodine sa všetci bežci stretnú pred Staromestským centrom kultúry a vzdelávania na Ventúrskej 9. Popri zábavnom behu budú účastníci zasypávaní práškovými farbami. Výťažok z podujatia pôjde na podporu Slovenského paralympijského výboru. Prihlásiť sa môžete len do piatka, tak neváhajte.

Biela noc Bratislava 2015

Už túto sobotu sa uskutoční 1. ročník Bielej noci v Bratislave. Najväčší a najnavštevovanejší medzinárodný festival súčasného umenia prichádza do hlavného mesta. Biela noc ponúkne návštevníkom netradičnú umeleckú prechádzku nočným mestom plnú zážitkov a nových vnemov. Počas druhej októbrovej soboty sa noc stane dňom a ulice nočného mesta sa zaplnia ľuďmi a umením. Každý návštevník dostane umeleckú mapku, ktorá ho prevedie rôznymi umeleckými zastávkami.

Ukončenie sezóny 2015 v Železničnom múzeu

Pri príležitosti Záveru múzejnej sezóny 2015 v Železničnom múzeu – 10. októbra – si Železničné múzeum pripravilo pre širokú verejnosť podujatie železničnej nostalgie, ktorého súčasťou budú jazdy historických vlakov po Bratislave a blízkom okolí a sprievodný program v areáli múzea. Je sa na čo tešiť.

Jablkové hodovanie nielen v Novom Meste

Všetko o jablkách a dobrotách z nich, jablčné špeciality, predaj muštu a jabĺk, kultúrny program, súťaže a aj program pre deti na vás čakajú na tohtoročnom Jablkovom hodovaní. V sobotu môžete ísť od 9. hodiny do novej Tržnice na Trnavskom mýte alebo od. 11. hodiny do Nádvoria miestnej knižnice na Istrijskej ulici a vychutnávať si všetko jablkové.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk