Menu na víkend bude opäť pestré. Tanec, dobré jedlo aj pohoda

jahody, čerešne, kniha, ruža
pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Príjemne strávený večer s hudbou

V Rustique sa piatok bude niesť v znamení West Coast Blues. O 21. hodine totiž zahrá Juraj Schweigert & The Groove Time. Juraj Schweigert bude hrať na ústnej harmonike a spievať, Zsolt Szitási zahrá na gitare, Juraj Kalász na kontrabase a Juraj Raši na bicie. Vstup je voľný, ale pre istotu si rezervujte miesta na telefónnom čísle 0948 605 809.

Londýn volá/London Calling

Vychutnajte si Londýn v Bratislave. Nechajte sa opantať energiou diskdžokejov, ktorí vzali v 60. a 70. rokoch útokom britské kluby. Ťažké beaty a rýchle tempo northern soulu rozprúdia tanečnú horúčku, v ktorej sa snúbi disco s tanečnými pohybmi. V piatok si nažehlite puky, vyleštite topánky a hor sa na parket. Program sa začne o 21. hodine v KC Dunaj.

Trochu športu nezaškodí

V sobotu od 9. hodiny bude na Kuchajde pripravený FIT UP! športový deň s rôznymi disciplínami: beh, plážový tenis, streetball, stolný tenis, futbal a Cross up. Prítomní si budú môcť vyšportovať nové auto na víkend alebo členstvo vo fitnescentre. Prihlásiť sa treba vopred, pretože miesta sú obmedzené.

Culinary Days

Tentoraz bude festival gastronómie v jahodovom prevedení. Podujatie sa uskutoční do soboty a trvá vždy od 11. do 22. hodiny. Ak máte radi jahody a vôbec dobré jedlo, ste na Rybnom námestí vítaní.

Čerešničky, čerešne

Slávnosť zberu čerešní s tradičnou čerešňovou štrúdľou a množstvom dobrej zábavy pre malých aj veľkých sa bude konať pred Domom kultúry v Dúbravke. V sobotu od 16. hodiny môžete zbierať, ochutnávať a aj sa poriadne baviť.

Zatancujte si tango

V sobotu sa koná Koncert argentínskeho tanga a open-air milonga na Hlavnom námestí, ktoré budú zlatým klincom programu. Hostia si na podujatí budú môcť vychutnať nádhernú tangovú hudbu v podaní kvintetu El Cachivache a tanečníci si budú môcť zatancovať priamo pod holým nebom.

Siesta môže byť aj v galérii

V nedeľu o 15. hodine Slovenská národná galéria chystá Siestu v galérii: Nestex. Môžete si vychutnať príjemný a pohodový výklad s lektorom, ktorý predstaví zbierky starého umenia. Vstup je voľný.

Na východe nič nové

V nedeľu o 19. hodine príďte do Štúdia L + S na predstavenie Na východe nič nové. Brilantné dialógy dvoch priateľov, ktorí s humorom a iróniou hľadajú odpovede na všedné aj nevšedné životné pravdy vás určite pobavia.

Výstava Black Roses

Ponorte sa do čiernej na obrazoch Lucie Tallovej. Vystavené veľkoformátové maľby zobrazujú mestské krajiny a doplnené sú ružami, ktoré padajú a roztekajú sa vo vyobrazenej scenérii. Ruže symbolizujú nostalgiu a odkazujú k ženskému svetu. Výstava v SODA gallery potrvá už len do 26 júna, takže by ste sa mali poponáhľať.

Čítajte si v prírode

Letná čitáreň je otvorená už od pondelka, ale ak ste nemali čas cez týždeň, môžete si ísť vychutnať teplé počasie (ak sa podarí) s knihou v ruke do Medickej záhrady. Od 10. do 18. hodiny sú jej brány otvorené pre každého čítania chtivého jedinca.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk