Menu na víkend: Budete hodovať, blšákovať a objavovať poklady

Menu na vikend ba.jpg
ilustračné: pixabay.com, SITA

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Vrakunská hodová slávnosť

Príďte na tradičnú vrakunskú slávnosť na nábreží Malého Dunaja. Čaká vás nezabudnuteľný program, mnoho atrakcií a prekvapení. Hodovať sa bude od piatka do nedele.

Móda storočiami

Cieľom podujatia je pútavým spôsobom priblížiť obyvateľom a návštevníkom Bratislavy, ako sa vyvíjala móda od stredoveku až po súčasnosť a do akej miery je súčasná ovplyvnená tou minulou. Na Hviezdoslavovom námestí sa dozviete viac v piatok o 18. hodine.

Poklady Sv. Jura + Pressburger Klezmer Band

Pred evanjelickým cintorínom na Prostrednej 2 sa v piatok o 17.30 hod. začne putovanie za pokladmi Sv. Jura. Akcia skončí v Kostole sv. Juraja, kde o 19.30 hod. začne benefičný koncert skupiny Pressburger Klezmer Band. Vstup na putovanie je 5 eur, na koncert sa platí dobrovoľné vstupné.

Burzoblšák

Po letnej prestávke sa v areáli ZŠ Pavla Marcelyho opäť stretnú všetci milovníci second hand módy, handmade a recyklácie. Brány sa otvoria už tradične v sobotu o 8. hodine.

Rímske hry + Limes Day 2018

Podujatie plné príjemnej atmosféry, nových poznatkov, zábavy, zážitkov a relaxu otvorí už po dvadsiaty prvý raz bránu do starovekého Ríma. Začína sa v sobotu o 10. hodine v Antickej Gerulate Rusovce.

Deň otvorených dverí SND

Koľko hodín trénujú baletky? Kde sa šijú divadelné kostýmy? Spievajú operné divy aj v sprche? A kto má väčšiu silu než herec činohry? To a ešte viac sa dozviete 8. septembra o 10. hodine.

Deň vo vinohradoch

Ochutnajte jedinečné vína v mieste ich zrodu vo vinohradoch malokarpatských vinárov. Desiatykrát sa otvoria vinice Malých Karpát s nádhernými výhľadmi a vy si ich môžete vychutnať s pohárom vína v ruke. Vinári budú ponúkať hrozno a zároveň víno z neho vyrobené. V tento deň sa za skvelým vinohradníckym zážitkom môžete vybrať pešo, autom, ale aj na bicykloch. Otvorené bude v sobotu od 11. do 19. hodiny.

Popoludnie s hasičmi

Popoludnie plné zábavy, hier a súťaží so zaujímavým kultúrnym programom zažijete v sobotu od 15. hodiny v Dome kultúry Dúbravka.

Vegánske hody

Najväčší festival udržateľného a ohľaduplného stravovania na Slovensku pokračuje neuveriteľným 10. ročníkom. V Starej tržnici sa bude akcia konať v nedeľu od 10. hodiny.

Rozlúčka s letom 2018

V srdci Bratislavy na Štúrovej ulici budú v nedeľu pre návštevníkov pripravené rôzne hudobné, tanečné, divadelné podujatia, workshopy pre deti aj dospelých a rôzne iné sprievodné akcie. Pre návštevníkov bude pripravených päť pódií, kde si budú môcť vychutnať hudbu rôznych štýlov od klasiky až po populárnu hudbu. Program začne už od 14. hodiny a bude trvať až do večera 22. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk