Menu na víkend: Budete kreatívni, užijete si skvelé koncerty a navštívite Japonsko

Menu na vikend ba.jpg

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Staromestská jazzová loď

Staromestská jazzová loď s Petrom Lipom opäť otvorí leto. Plavba loďou po Dunaji z centra Bratislava na Devín a späť spojená s koncertom Petra Lipu a Traditional Clubu poteší záujemcov príjemnou atmosférou a tradičným jazzom v netradičnom prostredí. Otvárací koncert sa koná 6. júla o 17. hodine, nástup je pri pontóne č. 52.

Festival Eurovea

V piatok o 20. hodine sa na námestí pred nákupným centrom Eurovea uskutoční koncert The Grand Buffet – Peter Lipa ml. Tento výnimočný projekt spája rôzne hudobné žánre, na svoje si prídu všetci milovníci hudby.

Kreafest

Kreafest je príležitosť pre veľkých aj malých, ktorí radi tvoria, prerábajú, recyklujú, chcú sa inšpirovať, dozvedieť sa viac o tvorivých technikách. Výstavné stánky a tvorivé dielne na Hviezdoslavovom námestí ponúknu v sobotu od 10. hodiny možnosť si pod odborným vedením vyskúšať rôzne kreatívne techniky. Kultúrny program doplnia módne prehliadky a tvorivý program pre deti.

Rytieri na Devíne

V sobotu sa počas celého dňa môžete zabaviť na hrade Devín. Uvidíte ukážky renesančných turnajov, vypočujete si historickú renesančnú hudbu, zastrieľate si z luku či zrelaxujete v historickej mučiarni.

Natsumatsuri – Japonský deň

Jedinečné podujatie, ktoré v rámci snáh na prehĺbenie záujmu a pochopenia Japonska a jeho kultúry Slovákmi, predstaví pozoruhodný výber tradičného japonského umenia, bojových umení, gastronómie a prinesie čaro japonskej kultúry v centre Bratislavy. Program začne na Hlavnom námestí a v Starej radnici v sobotu o 14. hodine.

Víno a levanduľa

Nezmeškajte pravdepodobne najvoňavejšiu vinársku akciu v Malokarpatskom kraji. Už siedmy ročník podujatia sa bude konať v lokalite pod Starou horou v Pezinku v sobotu 7. júla od 15. do 23. hodiny.

Komorný koncert v Botanickej záhrade

V nedeľu o 17.30 hod. si v Botanickej záhrade môžete vypočuť koncert formácie Vlado Vizvár Jazz Trio.

Pressburger Klezmer Band

V Horárni v Horskom parku sa bude počas leta konať viacero koncertov. Prvý z nich sa uskutoční 8. júla o 18. hodine, zahrá kapela Pressburger Klezmer Band.

Fontány ožívajú

Fontány ožijú hudobnou produkciou, príbehmi a povesťami, výrazovým tancom a vizuálnou atraktivitou sa budú snažiť upútať pozornosť širokej verejnosti. Na Františkánskom námestí sa v nedeľu o 18. hodine dozviete viac.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk