Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Menu na vikend ba 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. septembra 2018 Podujatia a akcie Bratislava od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Menu na víkend: Dni otvorených dverí, Deň colníkov či Jesenné Kapitulské dvory

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Salón piva

Do piatka si v Starej tržnici môžete vychutnať fantastickú atmosféru skvelého Salóna piva. Čaká na vás množstvo pivovarov a ich pív. Cena jednodňovej vstupenky je 5 eur.

ŠperkStret 2018

Medzinárodnú konferenciu ŠperkStret 2018 usporadúva Združenie šperkárov AURA spolu s ateliérom s+m+l_XL Kov a šperk na Katedre úžitkového umenia VŠVU v Bratislave. Program ponúkne vernisážové podujatia a komentované prehliadky tematických výstav slovenských a zahraničných umeleckých šperkárov vo viacerých bratislavských galériách. V Slovenskej národnej galérii potrvá do soboty.

Dúbravské hody

Po roku bude v Dúbravke opäť hodový víkend plný zábavy, spevu, tanca, dobrého jedla, pitia a priateľských stretnutí. Bohatý program je zostavený tak, aby si v ňom každý našiel aspoň kúsok pre seba. Akcia potrvá od piatka do nedele.

Comics Salón 2018

Festival sa venuje Comicsu, Anime, Hrám, Japonskej kultúre, KPOP-u, Sci-fi, Fantasy a Hororu. Súčasťou festivalu je bohatá ponuka prednášok, workshopov, súťaží, najnovších filmov, fantastickej literatúry, hudby a umenia. Ponúka stretnutia so spisovateľmi, krsty kníh a samozrejme rôzne kreatívne súťaže. V DK Ružinov sa akcia koná od piatka do nedele.

Coffee Market

Na Coffee Market-e si vychutnáte skvelé espresso, cappuccino, alternatívne spôsoby prípravy kávy a zažijete aj ukážky praženia či párovanie kávy a rumov. Vo Farmárskej tržnici – Fresh Markete sa bude trh s kávou konať v piatok a v sobotu.

Deň otvorených dverí v Národnej banke Slovenska

Máte záujem vidieť priestory Národnej banky Slovenska, zlatú tehličku, kanceláriu guvernéra či panorámu Bratislavy z najvyššej budovy na Slovensku? Príďte v sobotu o 9. hodine do ústredia Národnej banky Slovenska a dozviete sa rôzne zaujímavosti o našej mene a jej histórii.

Deň otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava

V sobotu sa v areáli Jurajovho dvora uskutoční Deň otvorených dverí Dopravného podniku. Od 10. hodiny si môžete pozrieť výstavu historických a moderných vozidiel DPB, konvoj električiek, prednášky či zásahy psovodov, mestskej polície a záchranárov.

Jesenné Kapitulské dvory

V sobotu od 10. hodiny sa budú konať Jesenné Kapitulské dvory. Prebiehať budú na Kapitulskej ulici a priľahlých dvoroch, Baxovej veži, v dome Albrechtovcov, mestských hradbách a na Židovskej ulici.

Oriešky v Petržalskej tržnici

Máte doma uštekaného štvornohého člena rodiny, ktorý si zaslúži pozornosť? Zapojte sa do súťaže o najmilšieho orieška Petržalskej tržnice a vyhrajte ceny od partnerov Petržalskej tržnice. V sobotu sa akcia začne o 10. hodine.

Deň colníkov 2018

Príďte v sobotu o 14.30 hod. na Hlavné námestie a oslávte Národný deň colníkov. Pri tejto príležitosti si opäť priblížite ich prácu. Môžete sa tešiť na rôzne dynamické ukážky, služobné psy, taktickú streľbu a veľa ďalšieho. Novinkou tohto ročníka bude aj simulovaná hraničná kontrola.

Cyklojazda cez bratislavské mosty

Táto cyklojazda sa uskutoční s policajným sprievodom, je vhodná pre úplne všetkých, rodiny s deťmi i každého cyklistu či necyklistu. Začiatok cyklojazdy bude v sobotu o 18. hodine pri Cyklo Kuchyni pri Starom Moste.

Športujúce mesto 2018

Už štvrtý ročník najväčšieho slovenského podujatia v rámci Európskeho týždňa športu 2018 (23. – 30. september). Počas jedného dňa si môžete vyskúšať viac než 50 rôznych športových aktivít pre všetky vekové kategórie. Stačí prísť do Sadu Janka Kráľa v nedeľu o 10. hodine.

1. indický festival

Hudba, tanec, spev i módna prehliadka sari, joga i tanečný workshop, najlepšie indické jedlo i nápoje v meste. Účinkujú slovenskí i indickí umelci. Na Hviezdoslavovom námestí sa v nedeľu o 11. hodine dozviete viac.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X