Menu na víkend: Dobré jedlo, nákupy i šport na vás čakajú počas víkendu

Menu na vikend ba.jpg

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Hudobné kino – Bratislavská lýra VIII.

Hosťom aprílového večera Hudobné kino – Bratislavská lýra VIII. bude textár Ján Štrasser. Vstupné je tri eurá. V DK Lúky sa bude premietať v piatok o 19. hodine.

Aprílový Burzoblšák

Meníte zimný šatník za jarný? S Burzoblšákom ešte aj ušetríte. S pomaličky blížiacimi sa teplejšími mesiacmi sa čoraz viac predajcov komunitného podujatia Burzoblšák bude v prípade pekného počasia presúvať aj do vonkajších priestorov. V sobotu od 8. do 14. hodiny si to môžete overiť v areáli ZŠ Pavla Marcelyho.

Tajomstvo produktovej fotografie

Workshop určený pre dizajnérov, grafikov, blogerov a všetkých, ktorí sa chcú naučiť fotiť kreatívne v domácich podmienkach. Efektne a bez použitia finančne náročnej foto techniky. V Novej Cvernovke sa začne v sobotu o 9. hodine. Nezabudnite si priniesť fotoaparát (ideálne zrkadlovku, ktorá má manuálne nastavenie M) a svoj obľúbený predmet, (ideálne vlastný dizajnový výtvor). Cena kurzu je 60 eur.

Trh – Piac – Markt

Trh v Starej tržnici ponúka sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné špeciality z krajín vzdialenejších. Kúpiť si tam môžete sezónne ovocie a zeleninu, mäsové a mliečne výrobky, pečivo, cukrovinky a iné delikatesy, nápoje. V sobotu si môžete nakúpiť od 10. do 15. hodiny.

Víkend lahodných chutí

Voňavá káva, poctivá čokoláda, aromatický čaj, lahodný rum, whisky či cigary pre gentlemanov? Toto všetko pre vás pripravia tí najlepší vo svojom odbore. Víkend lahodných chutí sa v Malackách bude konať v sobotu od 11. do 18. hodiny, v nedeľu do 17. hodiny.

Jarné dizajnérske showroomy

V sobotu od 13. do 20. hod. si budete môcť nakúpiť od mnohých slovenských návrhárov a značiek. Okrem obľúbených stálic na vás čakajú aj skvelé nové značky a dizajnéri. Akcia sa bude konať v Kontajneri Riviéra.

13. ročník ČSOB Bratislava Marathon

Počas víkendu sa bude v Bratislave behať. V sobotu sa bude konať sprievodný program, v nedeľu prídu na rad maratónci.

Jarné vegánske hody

Najväčší festival udržateľného a ohľaduplného stravovania na Slovensku pokračuje vo svojej jarnej edícii už v nedeľu. V Starej tržnici sa začne o 10. hodine.

Veľká noc podľa egyptských koptov

Pretože Egypťania zbožňujú jedlo, skoro všetky ich sviatky sú s ním prepojené a veľkonočné sú naozaj výnimočné. V nedeľu sa v Rugie´s bude program konať od 12. do 14. a od 18. do 20. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk