Menu na víkend je ako vždy rôznorodé. Na čo sa môžete tešiť?

víno, guláš, jarmok
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Užite si zelený deň

Pri príležitosti Svetového týždňa zelených budov a Medzinárodného týždňa mobility sa v piatok od 9. do 15. hodiny v Avion Shopping Parku uskutoční podujatie Green Day. Podujatie bude venované ochrane životného prostredia a je určené rodinám, deťom a mladým ľuďom. Na ploche pri klzisku na vás budú čakať rôzne súťaže a tombola o ekologické a zdravé ceny, ochutnávky, prednášky, možnosť nechať sa nalíčiť ekologickou kozmetikou alebo si vyskúšať jazdu na elektromobile. Programom bude sprevádzať spevák a muzikálový herec Thomas Puskailer, ktorý ho spestrí aj cover verziami známych piesní, pretextovanými na ekologickú tematiku. Okrem toho sa dozviete všeličo možné o rôznych ekoveciach.

Radničkine trhy 2015

V piatok a v sobotu sa na Primaciálnom námestí uskutoční 15. ročník Radničkiných trhov. Čakajú vás jedinečné a originálne výrobky z chránených dielní, veľa sprievodných akcií, dobrá nálada a radosť z vykonanej práce. V ponuke bude poradenstvo na burze práce, informácie zamestnávateľom ako zadať zákazku pre chránenú dielňu a mnoho iného.

Poriadne si zahodujte

Tradičné Dúbravské hody sa začnú už v piatok popoludní pred Domom kultúry. Čakajú na vás kolotoče, atrakcie, dobroty na každom rohu, chutný hodový guláš, hodový hroznový strapec, program pre deti, súbory, skvelé kapely a speváci. Zavítať môžete aj do Ružinova alebo do Karlovej Vsi, kde sa hoduje tiež.

Exkluzívny večer s exkluzívnymi hosťami

MUSIC á la cARTe je večer nielen o hudbe. V piatok o 20. hodine sa v Štúdiu L+S stretnú vynikajúci umelci, ktorých spoločným menovateľom je schopnosť zaujať. Ide nielen o stretnutie hudobníkov, ale priestor dostávajú aj výtvarníci, spisovatelia, básnici, režiséri, herci, tanečníci, fotografi a ľudia, ktorých by ste tam možno nečakali. Dôležitý nie je žáner, ani štýl, ale humor, nadhľad, charizma; jednoducho všetko to, čo robí umelca dobrým umelcom. A k tomu výnimočná atmosféra, ktorá sa už nikdy nezopakuje.

Mobilizácia v Petržalke

Už piatym rokom sa v Bratislave koncom septembra koná podujatie zamerané predovšetkým na prezentáciu vojenskej histórie a udalostí v posledných tragických rokoch existencie našej prvej demokratickej Československej republiky. Hlavným bodom programu sú tento rok dve prepracované ukážky s participáciou klubov vojenskej histórie. Niekoľko tanečno-speváckych vystúpení v podaní brnianskeho zoskupenia Swing Wings a skutočne sladkých SweetlittleChicks. Celé sa to koná v sobotu v areáli Múzea petržalského opevnenia.

Národný salón vín

V Múzeu vinohradníctva v Apponyiho paláci môžete ešte do soboty ochutnať z novej kolekcie 100 vín, ktoré vybralo 50 odborníkov zo 7 500 vzoriek. Zistíte, ktoré sú najlepšie slovenské vína a dozviete sa aj niečo o vinohradníctve a vinárstve.

Gulášmajster spod Vysokej

V sobotu sa v rámci Župnej jesene pred kultúrnym domom v Rohožníku uskutoční 9. ročník súťaže vo varení guláša. Celý priebeh súťaže bude spríjemňovať vystúpenie skupiny Country Tip, pre deti je pripravené divadelné predstavenie.

Odvrátená strana mesiaca

Jemnú komédiu o nekriticky milujúcej matke, ktorá sa nedokáže zmieriť s tým, že jej syn už dávno nie je dieťa a dávno dospel, si môžete pozrieť v nedeľu o 19.30 hod. v Divadle GunaGU. Matka stále hľadá pre syna ženu, ktorá by z neho „spravila muža“ netušiac, že on už dávno tajne žije s jej priateľkou zo školy. Jedna z najvtipnejších hier renomovaného dramatika Viliama Klimáčka sa nevyhýba ani osobným zlyhaniam hrdinov a dojímavým situáciám, kedy hlavná hrdinka bojuje s mozgovou príhodou a zápasí nielen o syna a o sestru, ale najmä o vlastný dôstojný život.

Dokument o hudbe

V nedeľu o 20. hodine premietnu v A4 – priestore súčasnej kultúry dokumentárny film Sonic Outlaws. Asi najznámejší film legendy experimentálneho filmu Craiga Baldwina sa venuje prípadu skupiny Negtiveland, ktorá využila časti pesničky U2, čo skončilo dlhými súdnymi spormi medzi dvoma nerovnými hráčmi. Sonic Outlaws však nie je rekapituláciou jedného príbehu, no mnohovrstevnou kolážou a úvahou nad tým, čo je to umenie. Baldwin dokazuje počas celej svojej kariéry, že pretváranie už existujúcich materiálov je tiež umenie, či už sa to nazýva koláž, remix, alebo found footage. Aj keď film vznikol pred 20 rokmi, v jeho jadre je spor medzi rôznymi chápaniami autorského práva, čo je problém stále aktuálny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk