Menu na víkend je ako zvyčajne bohaté. Na čo sa môžete tešiť?

Rembrant, beh, kamene
SITA/AP, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Bláznivé Kamienkovo

Do 9. augusta sa v Atlantise na Prievozskej ulici môžete zapojiť do akcie Bláznivé Kamienkovo. Kamene človek využíva od nepamäti a vy si môžete vyskúšať, ako sa kamienky dajú pekne pomaľovať.

Workshop pre obdivovateľov staromajstrovských diel

Chceli by ste vedieť ako maľovali Rembrandt, Vermeer, Rubens, Caravaggio či Vélasquez? Práve barokovému maliarstvu je určená séria stretnutí, kde si svoje dielo vytvoríte skutočne od základov. Vyskúšate si napnutie plátna na podrám, nanesenie podkladového šepsu, vytvorenie farby z pigmentov a ľanového oleja… Po absolvovaní kurzu sa vám tajomstvo maľby a farieb ukáže v úplne inom svetle. Výtvarný kurz sa uskutoční na Karpatskej 15 v piatok od 18. a v sobotu a v nedeľu o 14. hodine.

Výstava L´ombre colorée

Galéria Umelka dnes otvorila výstavu španielskeho umelca Manuela Martinéza s názvom L´ombre colorée. Na výstave môžete vidieť obrazy, ktoré sú inšpirované kubizmom, surrealizmom a z veľkej časti i kultúrou Španielska. Autorove maľby sú plné žiarivých farieb, figúr a zvierat v dynamických výjavoch, ktoré rozprávajú svojim divákom tajuplné príbehy. Pozrieť si ju môžete do 23. augusta od 12. do 19. hodiny.

Beh na Pajštún

Všetci nadšenci behu sú pozvaní v sobotu o 10. hodine na 4. Lesný beh na Pajštún. Miesto štartu je Penzión Intenzíva v Stupave. Dĺžka trate je 11,5 km, prevýšenie 420 m. Registrácia je možná do piatka. Bližšie informácie získate na telefónnom čísle 0911 123 711, e-maile behstupava@gmail.com alebo na stránke http://horskybeh.sk/beh-na-pajstun-leto.php.

Dedina v meste

V sobotu sa uskutoční Deň Vajnor – Dedina v meste. Na Hlavnom námestí sa od 17. do 20. hodiny predstavia vajnorské súbory a spolky. O 17. hodine vystúpi Vajnorská dychovka, o 18. hodine Vajnorský okrášľovací spolok, o 18.30 hod. sa vyhlásia výsledky letnej školy vajnorských tradícií a o 18.45 hod. vystúpi hudobná skupina Shine. Zábava, ako sa patrí.

Prichystajte sa na festival v bazéne

Kúpalisko na Železnej studničke už túto sobotu opäť ožije, chystá sa totiž Slepačí úlet. Program začne poobede predstavením Divadla na zastávke Dvaja Muži v šachu a uskutočnia sa aj krátke cyklopreteky dolinami bratislavského lesoparku. Predstavia sa hviezdy českej alternatívy Ghost Of YOu, pesničkári Queer Jane, Barbara Weiss a mladé kapely SPOJ, Brother2brother a Piata koľaj.

Zakrepčite si trochu

Na počiatku bol hip-hop. A potom prišla dvojica Metys a Škrupo, ktorá stvorila Okamžité krepčenie – žúr, ktorý sa dnes pýši prívlastkom legendárny. Vychutnajte si poriadnu nádielku kvalitného hip-hopu, na ktorú budete krepčiť až do rána! Všetko sa to odohrá v sobotu o 21. hodine v KC Dunaj. Vstupné je tri eurá.

Letný podvečer s komornou hudbou

V nedeľu o 18. hodine vystúpi v Múzeu kultúry Chorvátov na Slovensku Saxaphone Syncopators. Unikátne saxofónové kvarteto sa špecializuje najmä na autentickú interpretáciu hudobného žánru v aranžmánoch pre štyri saxofóny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk