Menu na víkend je neobyčajne pestré. Ponúka z každého rožku trošku

Slobodná Európa, Pochod proti rakovine prsníka, comics salón
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Slobodná Európa zahrá so špeciálnym hosťom

Aj tento rok odohrá kapela Slobodná Európa jeden veľký koncert v bratislavskom MMC a to už tento piatok. Ako špeciálneho hosťa si skupina pozvala ikonu slovenskej hudobnej scény, hudobníka a skladateľa Mariána Vargu. Ešte pred ním celý koncert otvorí formácia Ramones Bratislava. Predpredaj vstupeniek na tento koncert beží výhradne a len vo všetkých pobočkách siete Predpredaj.sk, resp. online tu: http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4347/slobodna-europa–specialny-host-marian-varga–host-ramones-bra a to až do samotného dňa konania koncertu 18. septembra do 18.30 hod., teda do momentu, kedy sa otvorí brána MMC. V predpredaji sú k dispozícii tieto tri druhy vstupeniek: státie, sedenie a VIP.

Comics SALÓN 2015 a IstroCON 2015

XII. ročník medzinárodného festivalu Comics SALÓN 2015 a XXVIII. Ročník IstroCONu 2015 ponúka tri dni akcie. Od piatka do nedele sa môžete tešiť na prezentáciu a výstavu comicsu, besedy a príspevky o japonskej kultúre, odborné prednášky a workshopy na tému anime, mangy, hier, komiksu a popkultúry, premietanie zaujímavých trhákov, literárne súťaže a prednášky či príjemné posedenie s priateľmi. Príďte do Domu kultúry Ružinov a zažijete toho ešte omnoho viac. Vstupné na všetky tri dni si môžete kúpiť na mieste za 17,50 eur.

Deň otvorených dverí v DPB

Historické vozidlá, vynovené vozovne či bohatý program pre deti – aj to ponúkne Dopravný podnik Bratislava počas Dňa otvorených dverí vo vozovni Jurajov dvor. Bratislavský dopravca otvorí svoje brány verejnosti v sobotu od 10. do 15. hodiny a tento ročník sa bude niesť v duchu 120. výročia električkovej dopravy v Bratislave.

Kto je Tvrďák, nech sa prihlási

Tvrďák sú prekážkové preteky na 5+km a 15+prekážok, kde si otestujete svoju vytrvalosť, silu a trpezlivosť pri zdolávaní náročných prírodných a umelých prekážok. Môžete ísť sólo, alebo v tíme. Súťažíš na čas, alebo bez merania času. Po skončení pretekov môžete súťažiť v rôznych fitness disciplínach napr. preťahovanie lanom, zhyby na hrazde atď. Akcia sa uskutoční v sobotu od 11. do 16. hodiny v Čunove.

Pochod proti rakovine prsníka

Otvorte svoje srdce a pridajte sa k ružovému pochodu v sobotu aj vy. Štart je o 14. hodine pri Eurovei, program však začína už o 12. hodine. Účinkujú Sima Martausová, Le Payaco, #Virtuoso, Katka Ščevlíková, Peter Cmorík band, Mirka Partlová, Campana Batucada – bubnová show. V cieli vystúpia účinkujúci, tváre projektu AVON proti rakovine prsníka a ďalší. Trasa povedie historickým centrom Bratislavy, zvládnu ju aj rodiny s kočíkmi a tiež štvornohí miláčikovia.

Dobré jedlo a umenie

Aj jeseň prinesie do Berlinky brunch – pohodový program pre všetkých, ktorý chcú stráviť čas pri dobrom jedle a zároveň umení. Brunch v SNG sa bude konať v nedeľu 20. septembra od 11. do 14. hodiny. Ak máte o akciu záujem, zarezervujte si miesto vopred. Cena pre návštevníkov je 20 eur, deti do 12 rokov vstupné neplatia. Info a rezervácie: zuzana.palicova@sng.sk.

69 vecí lepších než sex

Chceli by ste vedieť, čo je lepšie než sex? A chceli by ste poznať aj tajomstvo ako mať šťastné manželstvo? Ako prežiť výchovu dieťaťa v puberte? Ako si udržať mladosť a krásu? A ako sa zabaviť, keď vám nič nevychádza? Odpovede na tieto otázky hľadá aj hlavná hrdinka trpkej komédie 69 vecí lepších než sex a keď ich nenachádza, musí ich sama napísať… Predstavenie sa uskutoční v nedeľu o 19. hodine v Štúdiu L+S.

Slovenská legenda a ikona škandinávskej alternatívnej scény

V nedeľu o 20. hodine sa v Ateliéri Babylon predstavia Susanna a Ospalý pohyb. „Kombináciu interpretačne kolektívnej podoby ambientnosti a kontrastnej sónickej brutality predstavovala skupina Ospalý pohyb.“ Predstavovala a stále predstavuje. Slovenská legenda (Martin Burlas, Pavol Hubinák, Daniel Baláž, Peter Zagar) sa na Konvergenciách o pódium Ateliéru Babylon podelí s charizmatickou nórskou speváčkou Susannou Wallumrød. Ikona škandinávskej alternatívnej scény, ktorá očarila kritiku i poslucháčov na celom svete, predstaví v Bratislave projekt Susanna v triu s gitaristom Helge Svenom (Deathprod/Supersilent/Minibus Pimps) a Fredrikom Wallumrødom (perkusie, vokály).

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk