Menu na víkend je opäť pestré. Čo všetko sa chystá?

plážový tenis, červené maky,
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Zahrajte sa na permoníka

Aj tento rok sa stretnú v Pezinku zberatelia zo Slovenska i zahraničia v rámci Pezinského permoníka. Od piatka do nedele sa uskutoční Malokarpatská výstava a burza minerálov, fosílií a drahých kameňov. Dáva priestor najmä na spoznanie kamennej krásy nielen zo Slovenska, ale aj z celého sveta. Zároveň umožňuje výmenu zberateľských skúseností domácich a zahraničných vystavovateľov. Sprievodným podujatím je pouličné ryžovanie zlata.

Klasika v kine

Kino Lumière bude v piatok o 18.15 hod. opäť premietať jednu z filmových klasík. Tentoraz pôjde o francúzsku drámu Jules a Jim. Film, ktorého dej sa odohráva v dobe okolo prvej svetovej vojny, sa vyznačuje impresionistickou, pointilistickou atmosférou a lyrickým kúzlom exteriérových záberov na širokom plátne. Originálnu réžiu potom dopĺňajú výborné herecké výkony.

Navštívte hudobné nebo

V piatok stoja za pozornosť hneď dva koncerty. Prvý sa uskutoční o 18. hodine v Letnej čitárni U červeného raka. Inštrumentálny repertoár bratislavského tria Thebenbound (Čorba – Potúček – Kukliš) žánrovo čerpá inšpirácie z neoklasickej hudby, progresívneho rocku, ale aj ľudovej melodiky. Vystúpia s hosťom Terezkou Hledíkovou. Druhý koncert sa o 20. hodine uskutoční v Starej tržnici. Zoskupenie Jánoška Ensemble založili štyria bratia – Ondrej (husle), Roman (husle), František (klavír) a Arpád (spev) Jánoškovci spoločne s Júliusom Darvašom (kontrabas). Súbor je známy aj vďaka vlastnému tzv. „Jánoška style“, ktorý predstavuje originálnu kombináciu klasickej hudby s prímesou ďalších štýlov ako jazz, pop či world music.

Stupavské a Mástske hody 2015

V Stupave sa program začína v sobotu už o 15. hodine. V areáli v okolí kultúrneho domu bude jarmok, tvorivé dielne, rôzne atrakcie pre deti či krst nového CD Záhorienky. Mástskej hody sa o 18. hodine začnú v areáli Knižnice Ruda Morica. Okrem ochutnávky koláčikov sa tam bude prevažne koncertovať. Predstavia sa Nevädza, Brnenská cimbálová muzika a Pollák Band.

Nechajte sa opantať hudbou

V KC Dunaj sa v sobotu o 21. hodine bude konať Kingston Disko. Reggae a dancehall voodoo, ktoré vás opantá svojou hudobnou mágiou! Nechajte sa počarovať príjemnou atmosférou a dobrou náladou tejto párty. Zaklínačmi spoza DJského pultu budú Young Jay a Bass(t)art. Vstupné je tri eurá.

Čo tak plážový tenis?

Kuchajda ožije Beach tenisovým turnajom. V nedeľu od 9.30 hod. bude registrácia a od 10. hodiny sa začne hrať. Plážový tenis je rýchlo naučiteľný šport, pri ktorom zažijete veľa zábavy. Turnaj je rozdelený na dve časti. V skupinovej časti sa hrá v rámci skupín systémom každý z každým. Z každej skupiny postúpia najlepší do vyraďovacieho pavúka, kde sa následne hrá K.O. systémom. Pre tých najlepších sú pripravené zaujímavé ceny. Viac informácií, ako aj možnosť prihlásiť sa, získate na t. č. 0915 222 990.

Bašavel v tržnici

V nedeľu o 12. hodine sa v Starej tržnici spustí medzinárodný multižánrový festival Cigánsky bašavel. Je to akcia, na ktorej sa stretávajú predovšetkým ľudia, ktorí majú radi pestrofarebnosť života a vedia, že spoločné zážitky zbližujú a pomáhajú spoznávať ľudí či zvyky, ktoré by inak nemali ako spoznať. Výťažok zo vstupného je určený pre talentované rómske deti, zapojené v štipendijnom programe občianskeho združenia Divé maky.

Plážová pohoda s dobrým filmom

Bažant kinematograf na Magio pláži bude v nedeľu krátko po zotmení premietať rozprávku Traja bratia. Dobrodružstvo, láskavý humor, ale najmä veľa chytľavých pesničiek z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlířa potešia vás i vaše deti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk