Menu na víkend je opäť pestré. Pozrite sa, čo je v ponuke

Menu32.jpg
ilustračné: pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Športové majstrovstvá detí z detských domovov

V piatok si svoje sily zmerajú deti z detských domovov. Podujatie so začiatkom o 9:45 h. sa uskutoční na atletickom štadióne Mladá Garda. Pre deti ho pripravila Spoločnosť priateľov detí z detských domovov Úsmev ako dar, Nestlé Slovensko a Fórum riaditeľov a zamestnancov detských domovov. Tento rok sa uskutoční už 26. ročník.

Koncert: Trio Meletti

V piatok dostane priestor aj undergroundová hudba. Zoskupenie Trio Meletti odohrá v Dome kultúry Lúky koncert so začiatkom o 19:30 h. Ako uvádzajú samotní členovia kapely, ich prednosťami sú: kvalitná jednoduchá undergroundová hudba, výnimočný hudobno-umelecký koncept, osobité texty Ladislava Jančiara a mnohé ďalšie.

Chrámový koncert Portsmouth University

Kto má rád iný štýl hudby než sme vám ponúkli vo vyššie zmienenom podujatí, môže zavítať na koncert Portsmouth University. Ide o komorný orchester a zbor, ktorý pochádza z Veľkej Británie, a bratislavskému publiku sa predstaví v piatok o 20:30 h. Koncert sa uskutoční vo Františkánskom kostole na Františkánskom námestí.

Staromestský detský deň s rytiermi

Keďže nedávno oslávili deti svoj sviatok, víkend bude patriť najmä im. Počas soboty sa uskutoční viacero podujatí, ktoré sú venované najmenším. Jedným z nich je aj Staromestský detský deň s rytiermi, ktorý sa uskutoční v sobotu medzi 14:00 – 18:00 h. na Hviezdoslavovom námestí. Pre deti, ale nielen pre ne, je počas akcie pripravených mnoho atrakcií, napríklad stredoveké remeslá, dobová kuchyňa, šermiarske zápasy, zbrojnica, maľovanie na stojane, výroba rytierskeho trička, tvorivé dielne, maľovanie na tvár, vystúpenie detí z La Dance school, detského baletného štúdia z Rodinného Centra Prešporkovo, divadelné predstavenie s názvom O kvietkoch a zvieratách a mnohé ďalšie.

Dizajn market 2016

V rámci podujatia Staromestský detský deň s rytiermi sa uskutoční aj Dizajn market 2016. Podujatie bude v sobotu od 10:00 h. na Hviezdoslavovom námestí. Predstavia sa na ňom začínajúci aj etablovaní dizajnéri. Počas celého dňa bude mať možnosť zakúpiť si handmade výrobky či zúčastniť sa workshopov.

Člnkovanie vo Vrakuni

V sobotu o 10:00 h. budú vo Vrakuni pri Malodunajskej ulici pripravené pre návštevníkov turistické kanoe a rýchlostné kajaky. Kto je zdatný, svoje zručnosti na vode si môže zmerať v súťaži. Okrem toho nebude na podujatí chýbať ani hudba či opekanie pri ohni.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk