Menu na víkend je opäť rôznorodé. Môžete sa tešiť na trochu retra, rozrávky i na tekvice

tekvice, edith piaf, vegánske jedlo
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Po stopách petržalských bunkrov

Návštevu Múzea Petržalského opevnenia – Bunkru BS 4 môžete zažiť s odborným výkladom a opekaním (opekať sa bude to, čo si prinesiete). Zraz účastníkov je v piatok o 9. hodine pred DK Zrkadlový háj. Vstup je voľný.

KlezMORE festival Bratislava 2015

V Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava sa v piatok o 19. 30 hod. uskutoční koncert, ktorý bude súčasťou festivalu židovskej kultúry – KlezMORE Vienna. Na otváracom koncerte bratislavskej časti renomovaného festivalu predstaví kapela Preβburger Klezmer Band nový materiál, pripomenie svoje začiatky a nezabudne ani na pohľad do budúcnosti.

Čo tak trochu retra?

Burza domáceho handmade, pestrá ako jesenné lístie. Príďte na vlastné oči okúsiť šikovnosť tvorcov z portálu SASHE.sk a vyberte si svojich favoritov spomedzi oblečenia pre dámy, pánov aj deti, z náušníc, náhrdelníkov, čeleniek, prsteňov či platní a starožitností. Pripravené bude aj občerstvenie a kreatívny workshop. Retro burza sa uskutoční v sobotu od 10. hodiny v KC Dunaj. Vstup je voľný.

Zažite rozprávkovú jeseň

V DK Zrkadlový háj to bude žiť rozprávkami. V piatok o 10. hodine otvorí divadelný festival pre detského diváka Divadlo na hojdačke s predstavením Na Zemi dobre mi… O 14. hodine zahrá Divadlo JaJa predstavenie Chlapček synček. V sobotu o 10. hodine uvidia diváci predstavenie Janko Hraško v podaní Divadla Alexandra Pallesitza. O 14. hodine sa predstaví Divadlo pod balkónom s rozprávkou o múdrej a pracovitej priadke, ktorá zachráni kráľovstvo – Priadka a kráľ. V nedeľu o 10. hodine bude účinkovať HarryTeatro. Na záver divadelných predstavení uvedie interaktívny príbeh Havo Slavo o malom psíkovi, ktorého najviac trápi, aký je maličký. Vstupné na predstavenia je 2 eurá.

Ružinovské tekvicové slávnosti

Výstava tekvíc a jesenných plodov, súťaž o najkrajšiu tekvicu, výmena receptov, ochutnávka tekvicových placiek – to môžu návštevníci zažiť na Prievozských tekvicových slávnostiach v sobotu od 15.00 do 17.30 hod. v Spoločenskom dome Prievoz na Kaštieľskej ulici. Pre deti sú pripravené tvorivé dielničky a o zábavu sa postará aj detský folklórny súbor Trávniček. Vstup je voľný.

Poznajte Staré Mesto

Tentoraz sa bude vychádzka týkať novoslohov. Ak chcete Staré mesto spoznať aj z tejto stránky, príďte v nedeľu o 14. hodine na Hlavné námestie. Tradične bude po pamiatkach prevádzať Helena Navrátilová, ktorá návštevníkom ozrejmí všetko, čo sa len bude dať o novoslohoch.

Dajte si Vegánsku večeru

Vegánske večere sú komunitnou akciou umožňujúcou vytvárať sociálny priestor každému, kto sa chce do nej zapojiť či udať jej smerovanie. Je to veľmi jednoduché: navarte vegánske jedlo, prineste ho a zdieľajte s ostatnými. Spoznáte rôznych ľudí a budete formovať komunitu. V nedeľu o 18. hodine ste vítaní v A4 – priestore pre súčasnú kultúru. Večera/vstup voľný.

Oslávte 100. narodeniny Edith Piaf

V nedeľu o 19. hodine sa v KD Rusovce budú oslavovať 100. narodeniny šansónovej speváčky Edith Piaf v podaní Moniky Stanislavovej. Odznejú najväčšie hity najlepšej svetovej šansoniérky.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk