Menu na víkend je pestré. Prinášame vám bohatý výber podujatí

Korčuliari, obraz, kvetiny, hrad
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Pravá tvár Ameriky

Výstava fotografií Lukáša Procházku je sériou fotiek, ktorá vznikla počas jedného roka stráveného v Spojených štátoch. Ide o zachytenie pravej tváre Ameriky, jej nefalšovanej atmosféry, ale predovšetkým pravých ľudí. Výstavu si môžete pozrieť od pondelka do piatka v čase od 9. do 17. hodiny v CompanyArt, o.z.

Komu sa nelení, tomu sa zelení

Na parkovisku novej budovy SND sa v piatok o 20. hodine stretnú korčuliari. V tom čase sa začne štvrtá jazda Bratislava-inline, tentoraz sa pôjde po ružinovskej trase. Ak chcete podporiť Petra Sagana v boji o zelený dres, príďte v zelenom.

Šanson.cz – Šansón.sk

Deviaty ročník medzinárodného projektu sa odohrá v piatok, sobotu i v nedeľu o 20.30 hod. v Lisztovej záhrade. V piatok sa predstaví mladá plzenská kapela Annešanté, v sobotu BonBon Trio v podaní Marcely Vilhanovej, Petry Humeňanskej a Kataríny Kozelkovej a v nedeľu vsetínsky spevák František Segrado. Lístky si zaobstaráte hodinu pred koncertom pri vstupe do záhrady.

Letné kino

Letné kino Istracentrum v piatok o 21.15 hod. premieta film Pavla Barabáša Suri. Príďte si vychutnať dobrodružnú cestu po neznámej africkej rieke, ktorá vás zavedie k unikátnemu prírodnému kmeňu Suri. Film je zamyslením sa nad budúcim osudom a zanikaním jedinečných kultúr, ale aj nad potrebou rôznorodosti ľudstva, nevyhnutnej na prežitie našej civilizácie v globalizujúcom sa svete.

Naučte sa maľovať kvetiny

Workshop maľby kvetín je určený pre všetkých milovníkov farieb a expresívnej maľby. Počas dvoch stretnutí si môžete vytvoriť sériu skíc, prípravných kresieb a dva obrazy s rozmermi 40 x 50 centimetrov alebo jedno plátno s veľkosťou 60 x 80 cm. Kurz sa bude konať v sobotu a v nedeľu od 14. do 17. hodiny. Cena na jeden deň je 30 eur, na víkend 60 eur. Kontakt: 0949 195 188 alebo ivana.filkorova@gmail.com.

Zábava pri indie hitoch

Letné vydanie pravidelnej a väčšinou aj divokej party alternatívnych a indie pesničiek sa v Subclube udeje v sobotu o 22. hodine. Ako hostia vystúpia Boneshaker z Voodoo Beats a domáci Subclub Indie DJs. Vstup do polnoci je za 3 eurá.

Objavte dieťa v sebe

Divadlo Happy – Bratislava pripravilo rozprávkové dopoludnie pre deti MŠ na Revíne a Cádrovej ulici. Na Eisnerovej ulici na Scéne v oblúkoch divadlo odohrá predstavenie O zvedavom sloníkovi. Vstup je zdarma.

Nedele deťom: CirKus-kus

V nedeľu o 18. hodine sa v Parku pod lipami uskutoční prvá škola nového cirkusu. Uvedie interaktívny workshop spojený s predstavením s názvom Cirkusová škola. Deti si vyskúšajú napríklad točenie s taniermi, žonglovanie s loptičkami či živé pyramídy.

Zaihrajte sa!

Obľúbený večer spoločenských hier sa rozrastá priestorovo i ponukou hier na výber. iHRYsko v Dunaji opäť prináša mix moderných spoločenských hier pre vaše pobavenie. Čakajú na vás hry ako Dixit, Carcassone, Dobble, Kaleidoskop či Jungle Speed. Celé sa to odohrá v KC Dunaj v nedeľu o 18. hodine. Vstup je jedno euro.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk