Menu na víkend je tradične pestré. Čo sa koná prvý prázdninový víkend?

Menu_na_vikend_ba 3.jpg
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Goodbye Továrenská

Letné hudobné vody 1. júla rozprúdi spontánna rozlúčková akcia kapiel a umelcov z Továrenskej ulice. Posledný funkčný industriálny objekt na Továrenskej 14 dožíva a tvár tejto časti mesta sa rýchlo mení. Komunita muzikantov z Továrenskej spomína… Akcia začne v piatok o 16. hodine.

Hip Hop Žije

Štvrtý ročník najväčšej hiphopovej udalosti na Slovensku, festival Hip Hop Žije, sa vracia na Zlaté piesky. Uskutoční sa od piatka do nedele a vystúpia mená ako Pusha T, DJ Wich, Marpo, Kali a mnohí ďalší.

Jazzová loď: Peter Lipa & Traditional Club

Tradičná plavba loďou z Bratislavy na Devín a späť v sprievode hudby Petra Lipu a Traditional Clubu. Na Devíne bude 20-minútová prestávka, počas plavby bude otvorený lodný bar s občerstvením. Z Pontónu č. 52 sa vyráža v piatok o 17. hodine, vstupné je 13 eur.

Staromestská fiesta

V piatok a v sobotu sa koná Staromestská fiesta. Od 17. do 19. hodine budú návštevníkov na štyroch stanovištiach súčasne zabávať a roztancovávať krátke tanečné vystúpenia účinkujúcich. Michalská – Ventúrska, Laurinská – Panská – Rybárska brána pri Čumilovi, Ventúrska – Pánska a Rudnayovo námestie sú miestami konania.

Návšteva holandského vlaku plného holandských umelcov

V piatok o 19. hodine zábavná a mierne neriadená masa ľudí spolu s bubeníckym sprievodom pôjde cestou z Hlavnej stanice až do Starej Tržnice, kde budú koncerty holandských a slovenských kapiel, diskusie na vážne aj menej vážne témy, čítania literárnych diel, odovzdávacia ceremónia a veľa dobrého slovenského jedla a pitia.

Festival Divokej vody

Jedinečný športový festival s adrenalínovými, športovými a relaxačnými aktivitami pre všetky vekové kategórie sa uskutoční už tento víkend. Súťaže pre rodiny s deťmi aj jednotlivcov, veľa zábavy a atrakcií a športovania od rána do večera. Tento ročník bude aj v znamení live koncertov z mainstreamovej scény. Doprava na festival je zabezpečená kyvadlovou autobusovou prepravou a lodnou prepravou za 1 euro.

Viva Musica!

V sobotu o 20. hodine sa v rámci festivalu Viva Musica! uskutoční koncert Viva Europa! Predstaví sa veľký zbor zložený z umelcov zo všetkých 28 členských krajín EÚ v sprievode symfonického orchestra pod vedením slovenského dirigenta Jozefa Chabroňa.

Otvorenie Staromestského kultúrneho leta 2016

Na Hviezdoslavovom námestí otvoria v sobotu o 14. hodine Staromestské kultúrne leto 2016. Pripravená je pochodová bubnovačka, gajdy, ukážky šermu, Irish Celtic Session, Gala Divadla Nová Scéna a šachový turnaj na maxišachovnici.

Spojená Bratislava

Počas prvého júlového víkendu bude na oboch stranách bratislavského nábrežia po prvý raz pripravené podujatie pod názvom Spojená Bratislava, ktoré chce Bratislavčanom, ale aj návštevníkom hlavného mesta priblížiť históriu, unikátnosť a budúcnosť mesta. Návštevníci si budú môcť požičať zadarmo bicykle a vydať sa na výlet. Začiatok je o 10. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk