Menu na víkend má tradične zaujímavú ponuku. Čo sa cez víkend bude diať?

Kašteiľ Rusovce, Červený Kameň, dožinky
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Niečo pre vás i pre deti

Zájdite si v piatok a v sobotu do Zálesia na medzinárodný festival divadla pre deti Záleská divadelná púť 2015. V rodinnej atmosfére prímestskej obce môžete vidieť, čo ste ešte nevideli a zažiť, čo ste ešte nezažili. V piatok od 16. hodiny budete mať o program postarané. Potešia vás divadelné i hudobné vystúpenia. Napríklad Funny Fellows, Slobodná Európa, Teatro Tatro, Tambores či Marian Varga. Užite si sviatky divadla, hudby a iných pestiev pre deti a ich neposlušných rodičov.

Vajnorské dožinky

Tradičný ľudový sviatok oslavy bohatej úrody sa bude konať v sobotu vo Vajnoroch už po 12. raz. Dožinkové oslavy vo Vajnoroch budú aj tentoraz lákadlom pre chuťové poháriky. V ponuke budú typické vajnorské dožinkové koláče i typická malokarpatská gastronómia, nebude však chýbať ani ochutnávka vajnorských vín a najmä prvého burčiaku.

Najväčšie podujatie Rusoviec

Posledná augustová sobota bude patriť najväčšiemu a tradičnému podujatiu mestskej časti Rusovce – Dňu Rusoviec. Podujatie je určené širokej verejnosti a ako vždy, aj tento rok bude plné príjemných zážitkov a prekvapení, ku ktorým určite prispejú aj vystúpenia známych skupín, stánky s občerstvením, hračkami, pukance, cukrová vata, jazda na koníkoch, rôzne súťaže a zábava pre deti, maľovanie na tvár, pohoda a príjemné prostredie. Na záver dňa plného zaujímavého programu bude slávnostne zapálená vatra. Začína sa o 14. hodine v Rusovskom parku.

Víkend na hrade

V sobotu o 19. hodine sa na hrade Červený Kameň odohrá sláčikový koncert. Príjemné chvíle môžete stráviť pri známych aj menej známych skladbách klasickej, ale i populárnej hudby v podaní sláčikového tria súrodencov Petrášovcov. Zaznie Mozart, Suchoň, Beatles či Purcell. V nedeľu o 15. hodine zas môžete navštíviť Víkendové rozprávanie s podtitulom O poslednej grófke. Témou rozprávania bude život grófky Lucie Pálfiovej, matky posledného majiteľa hradu Červený Kameň.

Pepek a Námorník

V sobotu o 20. hodine vystúpi v Kafe Scherz Pepek a Námorník. Duo hrá vlastnú hudbu na pomedzí rocku a folku. Ich tvorba je vraj z časti anglická a z časti česká, z časti inštrumentálna. Takže, kto má rád indie folk, nech sa baví.

Swing Your Life

Tajmi 20. až 50. rokov vás v sobotu prevedú v UHU Clube. Čaká na vás dobový dress code, rezidentní DJi Awing Your Life a saxofonista. Tešiť sa môžete na tematický fotokútik s dekoráciami a rekvizitami na fotenie, swingovú výzdobu, predaj motýlikov, krásne hostesky i zábavnú projekciu.

Bazár na hrade

V nedeľu sa na hrade Devín uskutoční tradičný Bazár, ktorý je zameraný na starožitnosti, výrobky remeselnej výroby a vintage vecičky. Jeho súčasťou bude i detské divadielko, ktoré sa uskutoční o 11. hodine. Na programe je Kamarát Bambuľko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk