Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Menu na vikend ba 3.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
24. mája 2018 Podujatia a akcie Bratislava od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Menu na víkend: Najbližšie dni vás čaká rôznorodá zábava

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Otvorené pivnice na sv. Urbana

V piatok a v sobotu od 14. hodiny môžete navštíviť otvorené pivnice v 25 obciach a mestách Malokarpatského regiónu. Napriek tomu, že niektorí chodia do pivníc rok čo rok, stále majú čo objavovať – len v tomto roku pribudlo 17 nových pivníc, mnohé z nich s niekoľkostoročnou históriou.

Slovak Food Festival

Najväčší piknik v meste, ktorý so sebou prináša pohodu, oddych a skvelé jedlo, je tu aj v roku 2018. Tento rok bude festival opäť na Bratislavskom hrade v dátumoch 24. až 27. mája a jeho nosnou témou bude plytvanie potravinami food waste.

Jarné dni záhrad na zámku Schloss Hof

Posledný májový víkend bude patriť obľúbenému podujatiu, na ktoré sa každoročne tešia nielen záhradní experti, ale jednoducho všetci milovníci flóry. Od 25. do 27. mája ožije statok na zámku Schloss Hof pod rukami viac ako 50 vystavovateľov s pestrým sortimentom.

Handmade konferencia

Už túto sobotu sa v Satori Stage koná celodenná konferencia určená pre tvorcov, výrobcov, umelcov či remeselníkov. Príďte zažiť zaujímavé prednášky a workshopy na témy, ktoré sa tvorivých ľudí bytostne dotýkajú. Začína sa o 9.30 hod.

Swingový majáles

Piaty ročník Swingového majálesu prináša atmosféru slávnych májových tanečných zábav z obdobia prvej republiky a bude opäť plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôtok a v neposlednom rade pozitívneho espritu. Zažiť to môžete v sobotu o 20. hodine vo V-klube.

Cestovateľský festival jazykov

Všetci milovníci jazykov a dobrého jedla sa v sobotu medzi 10. a 15. hodinou stretnú v Starej tržnici. Pripravené sú prednášky, kvízy, cestovateľská slovná zásoba či súťaže.

Voňavé SFC showrooms

Voňavý SFC Showroom je odpoveďou na aktuálny trend a záujem o kvalitnú, prírodnú a lokálnu kozmetiku. Preto prichádza koncept, v ktorom sa podporia lokálni tvorcovia v oblasti Beauty & Care. Viac sa dozviete v Kontajneri Riviéra v sobotu o 13. hodine.

Večerná Bratislava

Zážitková prehliadka po uliciach, ktoré tvorili Prešporské korzo. Stretnutie bude v sobotu, 26. mája o 18. hodine na Rybnom námestí pri Morovom stĺpe. Príspevok je 2 eurá.

Milá míľa

22. ročník obľúbených bežeckých pretekov pre všetkých, ktorí majú radi beh a prírodu. Poskytujú každému záujemcovi príležitosť v pohode si zašportovať v nádhernom prostredí chráneného areálu Horský park v centre Bratislavy. V nedeľu sa začne o 10. hodine.

Po stopách horských ľudí

Máte radi prírodu, čerstvý vzduch a zároveň spoznávanie? Poďte na vychádzku na Zochovu chatu. Okrem toho, že sa prejdete v krásnom prostredí najobľúbenejšieho letoviska Malých Karpát, dozviete sa, kto boli horskí ľudia prezývaní Huncokári. Ako žili, čím za živili, čomu verili a ako sa zabávali. V nedeľu sa pri Zochovej chate záujemcovia o prechádzku stretnú o 14.30 hod., poplatok je 5 eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X