Menu na víkend opäť nesklame. Čo všetko sa na víkend chystá?

šarkaniáda, dni zelá, zvieratá v ZOO
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Waves Bratislava 2015

Určite ste už zachytili, že sa koná ďalší ročník Waves Bratislava. Jediný showcase festival na Slovensku funguje od roku 2013 a sústreďuje sa na niekoľko klubov a priestorov na Námestí SNP a v jeho najbližšom okolí. Ešte máte niekoľko dni na to, aby ste zažili jeho jedinečnú atmosféru a ponorili sa do nie celkom tradičnej hudby.

Šťastie príde v nedeľu

V piatok o 18.15 hod. premietajú v Kine Lumière ďalší skvelý film. Tentoraz je na programe Šťastie v nedeľu. Veselohra o športke a o vášnivých športkároch. Trojicu mladých mužov privádza spoločné „športkárenie“ do rôznych nepríjemných až komických situácií. Ich predstavy o rýchlom zbohatnutí sa však čoskoro rozplynú…

Dni zelá

Prvý októbrový víkend bude v Stupave pozornosť patriť kapuste, po záhorácky zelu. Najväčší festival na Záhorí Deň zelá sa snaží o zachovanie tradície pestovanie a spracovania regionálnych odrôd kapusty, ktoré boli a sú známe svojou špecifickou chuťou a vynikajúcou kvalitou. Festival dáva do pozornosti kapustu a výborné gastronomické lahôdky z nej. Ak kapustu nemusíte, v ponuke budú aj dobroty jarmočného charakteru.

Októbrový Burzoblšák

Prvá sobota v mesiaci znamená, že sa opäť koná Burzoblšák. Tentoraz na návštevníkov čaká špeciálna edícia car edition. Predávajúci si budú môcť pristaviť svoje auto a predávať priamo z kufra. Vychutnajte si trhovú atmosféru Burzoblšáku netradičným spôsobom.

Rozprávka na desiatu

Ak zbožňujete Jana Wericha a jeho tvorbu, nemali by ste zmeškať Rozprávku na desiatu v Bábkovom divadle. V sobotu o 10. hodine si za 2 eurá môžete pozrieť Kráľovnú Kolobežku prvú a iné rozprávky.

Bitka pri Viedni

V sobotu sa bude spomínať na jeden z najväčších vojnových stretov v dejinách strednej Európy. O 11. hodine sa bude konať svätá omša za mier vo svete a ukončenie prenasledovania na základe náboženstva vo Františkánskom kostole. O 12. hodine sa uskutoční slávnostný pochod účastníkov Starým Mestom. Hlavný program začne o 16. hodine v Sade Janka Kráľa a tešiť sa môžete na ukážky bojovej virtuozity poľských husárov či rekonštrukciu bojov z doby obliehania Viedne v roku 1683.

Vytiahnite šarkany

Na kopci Glavica v Devínskej Novej Vsi sa v sobotu o 14. hodine budú púšťať šarkany. Na Šarkaniáde sa bude súťažiť o najvyššie lietajúceho šarkana či najkrajšieho vlastnoručne vyrobené šarkana. Vyzdobiť si ho budete môcť aj priamo na mieste, v ponuke bude šarkan za 3 eurá a kreatívny materiál na dozdobenie.

Svetový deň zvierat

V nedeľu budú v ZOO, tak ako každý rok, oslavovať Svetový deň zvierat. Program dňa je naplánovaný od 10.00 do 16.30 hod. Počas celého dňa budete môcť navštíviť stánok finančnej správy a vidieť zadržané exempláre CITES, pracovníci predvedú počas dňa ukážky výcviku psov a predstavia ich prácu a úspechy v boji proti obchodovaniu so zvieratami. Tento rok je v znamení gibonov, preto sa o nich niečo zaujímavé dozviete a hravou formou sa naučíte, ako tieto zvieratá vyzerajú a žijú.

Zažite Blues na lodi

V nedeľu o 19. hodine sa na Tyršovom nábreží v Divadle v podpalubí uskutoční živý bluesový koncert. S výbornými muzikantmi sa v priestore lodného baru môžete hudobne zabaviť a stráviť príjemný večer. Vstupné stojí 7 eur. Info a rezervácie si zabezpečíte na 0903 449 650.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk