Menu na víkend opäť nesklamete. Pozrite sa, čo všetko sa na víkend chystá

ÚĽUV, burčiak
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

World Art Games

Od štvrtka do utorka sa v Staromestskom centre kultúry a vzdelávania na Ventúrskej 9 uskutoční medzinárodné stretnutie umelcov. Môžete sa tam stretnúť so spisovateľmi a básnikmi z rôznych krajín sveta, zúčastniť sa na prednáške o Všímavosti v živote a podnikaní, započúvať sa do klavírneho koncertu či si pozrieť stand up komédiu. Na výber je toho celkom dosť.

Týždeň čínskych filmov

Od dnes do stredy si môžete v Kine Mladosť pozrieť výhradne filmy z čínskej produkcie. Predstavenia začínajú každý deň o 18. hodine a o 19.15 hod., posledný deň sa druhý film začne až o 20. hodine. Všetky filmy sú v originálnom znení s anglickými titulkami. Vstupné je zadarmo.

Dni majstrov ÚĽUV 2015

Cez víkend zavíta do ulíc Starého Mesta festival Dni majstrov ÚĽUV. Predstaví sa na ňom viac ako 100 ľudovoumeleckých výrobcov z celého Slovenska, ktorí predvedú svoje remeslo a ponúknu najkvalitnejší sortiment svojich výrobkov. Nechajte sa zbaliť na remeslo a pozrite si to najlepšie z ľudovoumeleckej tvorby, čo na Slovensku máme.

Festival tých najlepších burčiakov

Odchádzajúce leto nám každoročne ponúka odškodné vo forme voňavého burčiaku. V sobotu od 9. hodiny ho budete môcť ochutnať v Doľanoch v JM Vinárstve. Na Burfeste budete mať možnosť ochutnať burčiaky z odrôd Iršai Oliver a Muškát moravský, ale aj červený burčiak z Modrého portugalu. Milovníci psíkov si budú môcť zasúťažiť na cezpoľnom behu Canicross, alebo sa len tak potúlať vinohradmi. Pre cyklistov je prichystaných niekoľko trás rôznej náročnosti. O zábavu sa postará hiphopová tanečná skupina ADT Crew a ochotnícke divadlo Kasiopea. Záver festivalu spestrí futbalový zápas celebritného Mužstva futbalových zázrakov proti domácim Doľanom.

Nezabudnite na septembrový Burzoblšák

Opäť sa blíži prvá sobota v mesiaci a opäť sa bude konať Burzoblšák. Do areálu 1. súkromného gymnázia na Bajkalskej 20 sa začnú predávajúci a kupujúci hrnúť už od 8. hodiny. Komunitné podujatie má za cieľ recykláciu a znovuvyužitie starého a nepoužívaného oblečenia. Príďte si aj vy vybrať nejakú handmade vecičku, starožitnosť, platňu či nejaký znovuobjavený poklad z povaly.

Tattoo Show Tattoo Wars

Tretí ročník bratislavskej tetovacej súťaže sa uskutoční v Istropolise v sobotu o 11. hodine. Môžete sa pozrieť na práce elity medzinárodných tatérov, ktorí medzi sebou budú sútažiť v rôznych kategóriach. O hudbu sa postará The Susie Haas Band, či Ramones Bratislava. Ďalej sa predvedie Bratislava Burlesque Academy, pole dance v podaní Kiry Lassakovej a samozrejme nemôže chýbať kostýmová organizácia Star Wars 501st Legion Slovakia Outpost. Lístky si môžete zakúpiť v predpredaji za 6 eur v Madmaxon Shope na Heydukovej alebo priamo na mieste za 8 eur.

Klasika od bratov Coenovcov

V Kine Lumière budú v sobotu o 20.15 hod. premietať film bratov Coenovcov Barton Fink. Príbeh sa odohráva v roku 1941, kedy úspešný newyorský dramatik, intelektuál Barton Fink prijme ponuku písať filmové scenáre a nevoľky sa presťahuje do Hollywoodu. Ubytuje sa v obrovskom, no nezvyčajne vyľudnenom Hoteli Earle. Jeho prvou prácou je napísať scenár béčkového filmu o zápasení. Barton však sám zápasí s tvorivým blokom. Jedinou útechou sa mu stáva spoločnosť svojského suseda od vedľa.

Užite si trochu svetovej hudby

V nedeľu o 20. hodine sa v Nu Spirit Clube predstaví La Gitana. Projekt je cestou k objavovaniu exotických nástrojov, zvukov a hlasu. Skladby sú osobnými výpoveďami mladej perkusionistky a hudobníčky Liron Meyuhas o svete, cestách po Afrike, Blízkom východe a Stredomorí. Umožňujú publiku stať sa súčasťou tejto dobrodružnej cesty, kde sa moderný svet stretáva s tradičným a to nielen v hudbe. Pohľad na izraelskú world music scénu a hudbu jej mladej atraktívnej zástupkyne si môžete vychutnať počas krátkej zastávky pred koncertnou šnúrou v Čechách. V predpredaji vás lístok vyjde na 6 eur, na mieste bude stáť 8 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk