Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stará tržnica, Dobrý trh, korčule, knihy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
21. apríla 2016 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Menu na víkend opäť ponúka zaujímavé podujatia na príjemné strávenie času

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

[fjúžn]
Od 21. do 28. apríla sa v Bratislave uskutoční už 11. ročník festivalu [fjúžn], ktorý organizuje Nadácia Milana Šimečku a ktorého témou bude tento rok Pohyb. Pohyb ako synonymum migrácie, pohyb ako odraz neustále meniaceho sa sveta, pohyb ako cesta, putovanie či útek.

Slavcon 2016
Od piatka do nedele potrvá festival zameraný na sci-fi, fantasy, mytológiu a históriu. Obľúbené stretnutie fanúšikov týchto žánrov sa uskutoční už po desiatykrát. Témou jubilejného Slavconu bude návrat ku koreňom. Bohatý program však nebude iba spomienkou na uplynulé ročníky, ale aj priblíženie sa k súčasným trendom na poli týchto žánrov. V piatok od 15. do 23. hodiny, v sobotu od 9. do 23. hodiny a v nedeľu od 9. do 15. hodiny sa festival uskutoční v DK Lúky.

Dni slovinského filmu
V Kine Lumière sa od 21. do 24. apríla koná prehliadka Dni slovinského filmu, ktorá predstaví súčasnú filmovú tvorbu krajiny. Výber poukazuje na rôznorodosť slovinskej kinematografie posledného obdobia a ponúkne aj dve slovinské národné nominácie na Oscara. Filmy premietajú o 18. a o 20. hodine.

Samove hry 2016
Otvorenie Samových hier a turistickej sezóny 2016 sa uskutoční v sobotu o 13.30 hod. Vystúpia skupiny historického šermu, tanca, uskutoční sa prezentácia umeleckých remesiel i bojové jazdy na koňoch. Na Námestí J. Kostru je program pripravený až do 20.15 hod., kedy je na programe Ohňová show.

Sashe v tržnici
Nápady od výmyslu sveta pretavené do originálnych výrobkov made in Slovakia. Navštívte rozmanitú predajnú burzu od tvorcov z portálu SAShE.sk a vyberte si svojho srdca šampióna. Akcia sa uskutoční v sobotu od 10. do 16. hodiny v Starej tržnici.

Dobrý trh
Jarný Dobrý trh na Jakubovom námestí bude tentoraz väčší, lepší a ešte krajší. V sobotu od 10. do 17. hodiny sa môžete na námestí dobre najesť, ale si tam môžete aj oddýchnuť. Pripravený program určite poteší srdce každého návštevníka.

Detská zóna bez peňazí
Výmena detského oblečenia, obuvi, hračiek a iných pre vás už nepotrebných vecí, ktoré sa niekomu ešte môžu hodiť. V DK Dúbravka sa v sobotu od 10. hodiny uskutoční Detská zóna bez peňazí.

Bratislavská burza kníh
10. ročník charitatívnej akcie v spolupráci s bratislavskými knižnicami. Mestská knižnica na Klariskej má otvorené v pracovné dni od 8. do 19. hodiny a počas víkendu od 10. do 18. hodiny.

Kurz krasokorčuľovania pre deti a dospelých
Na záverečnej hodine kurzu krasokorčuľovania v tejto sezóne sa môže zúčastniť každý bez ohľadu na zručnosti – od úplných začiatočníkov až po pokročilých, ktorých bude viesť majsterka Slovenska v krasokorčuľovaní. Deti sa môžu zúčastniť od veku troch rokov, musia však mať prilbu a rukavice. Na udalosť sa musíte prihlásiť na facebooku, prípadne zavolajte na číslo 0905 640 949. Kurz sa uskutoční v sobotu od 17.45 do 18.45 hod. na Zimnom štadióne Petržalka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X