Menu na víkend: Počas najbližšieho víkendu sa poriadne vybeháte

Menu na vikend ba.jpg

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Medzinárodný festival detských folklórnych súborov

Už 21. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov v Bratislave, na ktorom sa krása detského folklóru prezentuje širokej verejnosti, sa uskutoční v tomto roku v dňoch 7. až 10.júna.

Istropolitana projekt 2018

Dvadsiaty druhý ročník medzinárodného divadelného festivalu Istropolitana projekt predstaví od 8. do 13. júna súbory z krajín ako Izrael, Arménsko, Rusko alebo Taliansko. Dokopy 16 súborov na doskách šiestich divadiel.

Keramické trhy

Pätnásty ročník predajných keramických trhov na Radničnom námestí a ulici M. R. Štefánika v Pezinku, opäť za účasti keramikárov z rôznych štátov Európy potrvá od piatka do nedele.

Ružinovské rybárske slávnosti a MDD

V nedeľu sa bude Amfiteátrom pri Štrkoveckom jazere niesť vôňa rýb a dobrá nálada. O 8. hodine sa začne súťaž detí v chytaní beliciek. Čaká ich zaujímavý celodenný program. Súperiť o najlepší kuchársky tím budú Ružinovčania vo varení halászlé.

Exkurzia na ostrov Sihoť

Ostrov ukrýva vzácny ekosystém a je významným zdrojom pitnej vody pre Bratislavu. Na exkurzii v sobotu od 10. hodiny sa dozviete zaujímavé informácie o zdrojoch pitnej vody a dotknete sa aj cenných historických vodárenských zariadení, ktoré sa tam nachádzajú. Pre viac info píšte na lenka.halasova@bvsas.sk.

Festival vodníkov

V sobotu sa v Starom Meste bude súťažiť o najlepšiu rybaciu polievku a najkrajšiu masku vodnej bytosti. Od 10. hodiny sa bude konať staronový Festival vodníkov a 3. ročník súťaže o najlepšiu rybaciu polievku Prešporský rybací kotlík.

Gastronomický festival

V rámci Týždňa maďarskej kultúry si na Hviezdoslavovom námestí môžete od soboty do pondelka od 10. do 22. hodiny pochutnať na maďarských špecialitách.

Vybehaj (p)sa

V areáli lesnej školy v Horskom parku sa môžete v nedeľu od 14. do 17. hodiny vybehať aj so svojím štvornohým miláčikom.

Stredovek v Grasalkovičovej záhrade

Koncert, módna prehliadka – odievanie na európskych šľachtických dvoroch od panovania Žigmunda Luxemburského po vládu kráľa Mateja Korvína (Fringia), dvorné tance vrcholného stredoveku (Fringia) na vás čakajú v nedeľu od 18. hodiny v Grasalkovičovej záhrade.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk