Menu na víkend: Potešia sa nielen mamičky, ale aj psičkári či milovníci vína

Menu na vikend ba 1.jpg
SITA, pixabay.com

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Čítanie na Laurinskej

V piatok o 17. hodine bude Zuzana Mauréry vo výklade MKB na Laurinskej 5 čítať knihu Vandy Rozenbergovej Muž z jamy a deti z lásky.

Dni srbskej kultúry v Starom Meste

Dvojdňové podujatie, v rámci ktorého sa odprezentujú Srbi a Slováci žijúci v Srbsku (Stará Pazova). V piatok a v sobotu sa môžete najprv v Zichyho paláci (v piatok o 18. hodine), potom na Hviezdoslavovom námestí (v sobotu o 11. hodine) dozvedieť viac.

Deň otvorených dverí Ministerstva životného prostredia SR

Ministerstvo životného prostredia SR opäť po roku otvorí svoje brány verejnosti. Deň otvorených dverí sa uskutoční už v sobotu od 9.30 hod. na Námestí Ľudovíta Štúra.

Burza krásnych vecí vol. 2

Nákupné maniačky, ktoré majú v skriniach množstvo kúskov oblečených iba raz, sa ich rozhodli posunúť ďalej za naozaj symbolické ceny. Príďte si užiť príjemné sobotňajšie dopoludnie plné krásnych vecí v priestoroch Bfit, klub pre ženy od 10. hodiny.

Jarné Kapitulské dvory

Kultúrno-spoločenské podujatie sa bude odohrávať v uličnom priestore Kapitulskej ulice, priľahlých dvoroch a záhradách. Cez malebnú Úzku uličku a Baxovu vežu sa prepojí s Mestskými hradbami a cez peší most až na Židovskú ulicu. Dvory sa otvoria o 10. hodine.

Heraldická Bratislava

OZ Bratislavské rožky pozýva na tematickú prechádzku Heraldická Bratislava. Sprevádzať bude Jana Oršulová. Stretnutie bude pre nádvorím Starej radnice v sobotu o 15. hodine. Vstupné je 3 eurá.

Míľa pre mamu na Kuchajde

Symbolickú míľovú prechádzku pre mamu smie prejsť každý – pešo, na bicykli, s dieťatkom v kočíku alebo na pleciach. Akcia sa koná v sobotu v areáli prírodného kúpaliska jazero Kuchajda od 14.45 do 18.00 hod.

Spoznaj Staré Mesto

Náučné vlastivedné prehliadky po Bratislave a jej Starom Meste sú späť. Pokiaľ vás zaujíma história pamiatok, uličiek, sôch, kostolov atď., máte jedinečnú šancu počas každej soboty od 16. hodiny absolvovať zadarmo prehliadky mestom s akreditovaným sprievodcom. Túto sobotu pôjde o okruh Palisády.

Živé vína 2018

Festival prírodných, autentických a remeselných vín. Na festivale budú prezentované rôzne štýly a prístupy k výrobe vína. V Starej tržnici sa akcia začne v nedeľu o 14. hodine.

Vedecké chodníčky na Devíne

Prejdite sa po hrade tak, ako nikdy predtým. Vedeli ste, že v skalnom brale sa nachádza 12 veľkých puklín, v ktorých sú vytvorené úzke krasové a pseudokrasové jaskyne? Poznáte vzácne rastliny a živočíchy tejto lokality? Viete, že na hrade Devín prebiehajú archeologické výskumy od roku 1913? V nedeľu o 15. hodine bude prechádzka s botaničkou Helgou Kothajovou.

Ružinovský psí miláčik

Už tretí ročník podujatia Ružinovský psí miláčik poteší všetkých milovníkov psov. Tento rok je pre nich pripravený bohatý program plný súťaží a ukážok šikovnosti cvičených psov. Akcia sa začne v Dome kultúry Ružinov v nedeľu o 15. hodine

Deň matiek v štýle baroka

Koncert The Ladies Ensemble, barokový foto kútik s tematickými rekvizitami a živé ukážky barokovej módy sú počas Dňa matiek pripravené v Grassalkovichovej záhrade. Program začne o 16. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk