Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Menu na vikend ba 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA, pixabay.com
10. mája 2018 Podujatia a akcie Bratislava od © BratislavaDen.sk Diskusia()

Menu na víkend: Potešia sa nielen mamičky, ale aj psičkári či milovníci vína

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Čítanie na Laurinskej

V piatok o 17. hodine bude Zuzana Mauréry vo výklade MKB na Laurinskej 5 čítať knihu Vandy Rozenbergovej Muž z jamy a deti z lásky.

Dni srbskej kultúry v Starom Meste

Dvojdňové podujatie, v rámci ktorého sa odprezentujú Srbi a Slováci žijúci v Srbsku (Stará Pazova). V piatok a v sobotu sa môžete najprv v Zichyho paláci (v piatok o 18. hodine), potom na Hviezdoslavovom námestí (v sobotu o 11. hodine) dozvedieť viac.

Deň otvorených dverí Ministerstva životného prostredia SR

Ministerstvo životného prostredia SR opäť po roku otvorí svoje brány verejnosti. Deň otvorených dverí sa uskutoční už v sobotu od 9.30 hod. na Námestí Ľudovíta Štúra.

Burza krásnych vecí vol. 2

Nákupné maniačky, ktoré majú v skriniach množstvo kúskov oblečených iba raz, sa ich rozhodli posunúť ďalej za naozaj symbolické ceny. Príďte si užiť príjemné sobotňajšie dopoludnie plné krásnych vecí v priestoroch Bfit, klub pre ženy od 10. hodiny.

Jarné Kapitulské dvory

Kultúrno-spoločenské podujatie sa bude odohrávať v uličnom priestore Kapitulskej ulice, priľahlých dvoroch a záhradách. Cez malebnú Úzku uličku a Baxovu vežu sa prepojí s Mestskými hradbami a cez peší most až na Židovskú ulicu. Dvory sa otvoria o 10. hodine.

Heraldická Bratislava

OZ Bratislavské rožky pozýva na tematickú prechádzku Heraldická Bratislava. Sprevádzať bude Jana Oršulová. Stretnutie bude pre nádvorím Starej radnice v sobotu o 15. hodine. Vstupné je 3 eurá.

Míľa pre mamu na Kuchajde

Symbolickú míľovú prechádzku pre mamu smie prejsť každý – pešo, na bicykli, s dieťatkom v kočíku alebo na pleciach. Akcia sa koná v sobotu v areáli prírodného kúpaliska jazero Kuchajda od 14.45 do 18.00 hod.

Spoznaj Staré Mesto

Náučné vlastivedné prehliadky po Bratislave a jej Starom Meste sú späť. Pokiaľ vás zaujíma história pamiatok, uličiek, sôch, kostolov atď., máte jedinečnú šancu počas každej soboty od 16. hodiny absolvovať zadarmo prehliadky mestom s akreditovaným sprievodcom. Túto sobotu pôjde o okruh Palisády.

Živé vína 2018

Festival prírodných, autentických a remeselných vín. Na festivale budú prezentované rôzne štýly a prístupy k výrobe vína. V Starej tržnici sa akcia začne v nedeľu o 14. hodine.

Vedecké chodníčky na Devíne

Prejdite sa po hrade tak, ako nikdy predtým. Vedeli ste, že v skalnom brale sa nachádza 12 veľkých puklín, v ktorých sú vytvorené úzke krasové a pseudokrasové jaskyne? Poznáte vzácne rastliny a živočíchy tejto lokality? Viete, že na hrade Devín prebiehajú archeologické výskumy od roku 1913? V nedeľu o 15. hodine bude prechádzka s botaničkou Helgou Kothajovou.

Ružinovský psí miláčik

Už tretí ročník podujatia Ružinovský psí miláčik poteší všetkých milovníkov psov. Tento rok je pre nich pripravený bohatý program plný súťaží a ukážok šikovnosti cvičených psov. Akcia sa začne v Dome kultúry Ružinov v nedeľu o 15. hodine

Deň matiek v štýle baroka

Koncert The Ladies Ensemble, barokový foto kútik s tematickými rekvizitami a živé ukážky barokovej módy sú počas Dňa matiek pripravené v Grassalkovichovej záhrade. Program začne o 16. hodine.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X