Menu na víkend sa nezaobíde bez dobrých podujatí. Pozrite sa, čo je v ponuke

Menu_na_vikend_ba 3.jpg
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Anasoft litera Fest
Týždeň plný literatúry stále trvá, počas neho predstavia diela autorov nominovaných na cenu Anasoft litera. V piatok v A4 – priestore súčasnej kultúry sa o 18. hodine bude Balla zhovárať s Tomášom Hudákom nielen o knihe Veľká láska. V pláne je aj čítanie Petra Šuleja z knihy Spolu. O 20. hodine je na programe koncert hudobných formácií Kittchen a Herzog Herzog. V sobotu o 19. hodine knihu Tantalópolis Petra Macsovszkého predstavia Jaroslav Šrank a Peter Bilý. Katarína Kucbelová uvedie Vandu Rozenbergovú a jej knihu Slobodu bažantom. O 20. hodine sa predstaví Veni ensemble.

Trh – Piac – Markt
Ani túto sobotu nebude v Starej tržnici chýbať Trh – Piac Markt. Sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné špeciality z krajín vzdialenejších v tržnici nájdete od 10. do 15. hodiny.

Ružinovský retro majáles
V sobotu sa v Parku Andreja Hlinku uskutoční prvý Ružinovský retro majáles v štýle 70. a 80. rokov. Návštevníkov prenesie do obdobia vinylov, beatových hitov, balónov, trabantov, legendárnych céčiek a cukrovej vaty. Na svoje si prídu deti i dospelí. Program začína o 9.30 hod. a potrvá až do večera.

Tričkáreň
Prezlečte sa do novej sezóny! Rôzne farby, pestré grafiky, veľkosti pre každé brucho i hruď. Vyberte si na predajnej burze originálnych tričiek to, ktoré vám sadne najviac, a buďte pripravení na sezónu krátkych rukávov. Akcia sa uskutoční v KC Dunaj v sobotu od 10. do 17. hodiny. Vstup je voľný.

Srbský majáles
V Stredisku kultúry Bratislava Nové Mesto v sobotu o 19. hodine sa začne spoločenský, hudobno-tanečný večer so živou hudbou, ochutnávkou srbskej kuchyne a zlosovateľnými vstupenkami.

1. máj v Cvernovke

Tradícia 1. mája v Cvernovke pokračuje aj tento rok. Šiesty a zároveň poslednýkrát sa dvere Cvernovky otvoria pre verejnosť a ponúknu prehľad toho najlepšieho, čo sa v Cvernovke počas jej existencie udialo. Od 10. do 20. hodiny miestni umelci a obyvatelia Cvernovky ukážu svoje pracoviská a práce a ponúknu aj nejaké občerstvenie.

Blues na Lodi
Zažite živý bluesový večer s výbornými muzikantmi v priestore lodného baru. Boboš Procházka, Ajdži Szabó, Pišta Lengyel, Martin Zajko a Martin Gašpar vás v rámci cyklu koncertov Blues na Lodi budú baviť celý nedeľný večer. Vstupné je 7 eur, informovať o akcii sa môžete na telefónnom čísle 0903 449 650 alebo mailom na divadlovpodpalubi@gmail.com.

Fashion Marš!
Staňte sa v nedeľu 1. mája o 17. hodine súčasťou módneho pochodu Starým Mestom. Fashion marš! je módna revolúcia, ktorá už štvrtý rok prináša prezentáciu najnovších módnych trendov a tvorbu lokálnych dizajnérov do ulíc Bratislavy. Štart je o 17. hodine v KC Dunaj, pôjde sa po trase KC Dunaj – Františkánska, Fratiškánske námestie – Michalská – Hlavné námestie – Panská – Hviezdoslavovo námestie – Laurinská.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk