Menu na víkend toho opäť ponúka viac než dosť. Halloweenske akcie, koncerty či lampiónový sprievod

halloween, piano, lampióny
pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Dobrá komédia na začiatok

V začiatkoch slovenskej kinematografie vypomáhali na režisérskych postoch českí tvorcovia – v prípade Čertovej Steny to bol Václav Wassermann. Vznikla nenáročná komédia o tom, ako sa v rámci zimných radovánok pokúšajú jedno dievča získať hneď dvaja nápadníci. Konvenčne rozprávaný príbeh sa opiera o predvídateľné zápletky, vypomáha si podmanivými zábermi zasnežených hôr a navyše pridáva motív znárodnenia, ktorým pritakáva čerstvo nastoleným politickým zmenám. Lenže ani to nepomohlo, a vtedajšia kritika film odsúdila ako pokleslú zábavu predvojnového razenia. Či s nimi súhlasíte, si môžete overiť v Kine Lumiere v piatok o 18.15 hod.

Bratislavská swingová tančiareň

Hudobníci orchestra Bratislava Hot Serenaders sa už pripravujú na Ondřeja Havelku a jeho Melody Makers. Znovu sa totiž postavia proti sebe a budú bojovať o vašu priazeň. Zatancovať si tak môžete na hot jazz, ako aj pri rytme swingu a na slovenské tangá. Big Band Battle sa uskutoční v piatok o 19. hodine v Starej tržnici.

Mozart festival

Ak dávate prednosť klasickej hudbe a obzvlášť tvorbe Wolfganga Amadea Mozarta, ste v piatok o 19. hodine vítaní v Dóme sv. Martina. Na úvodnom koncerte festivalu zaznie posledný opus hudobného génia Requiem v štýlovej verzii na historických nástrojoch. Vstupenky si môžete zakúpiť aj hodinu pred koncertom za 20 eur.

2. lampiónový sprievod Modrou/Putovanie s Ľ. Štúrom

Neseďte posledný októbrový deň doma a príďte zažiť netradičný večer. Navštívite viaceré pamiatky, započúvate sa do príbehov a stretnete známe osobnosti zo štúrovského obdobia. Počas celej trasy vás bude sprevádzať Ľudovít Štúr. Na ceste sa bude svietiť lampiónmi, účasť v maskách je vítaná. Stretnutie sa uskutoční o 17. hodine pred KDĽŠ, v prípade nepriaznivého počasia sa podujatie neuskutoční.

Niečo pre športových nadšencov

Nemusíte stále chodiť iba na futbal či hokej, teraz by ste sa mohli ísť pozrieť na volejbal. Extraligový zápas žien, v ktorom sa stretnú 1. BVK proti COP Nitra si môžete pozrieť v Športovej hale PKO o 19. hodine.

Krv jej pristane

V sobotu sa v kaštieli Veľký Biel uskutočnia halloweenske nočné prehliadky. Do najväčšieho barokového sídla zavíta grófka Alžbeta Báthoryová, aby tam našla omladzujúci prameň svojej krásy. Stretne sa pri tom minulosť a súčasnosť a ako to dopadne sa dozviete o 19. a 20. hodine prostredníctvom hraných nočných prehliadok so scénkami. Strašidelná zábava je zaručená.

Voodoo Beats Halloween

Po roku zvolávajú všetky monštrá, čarodejnice, čertov do Fugy na Halloween Party! Peklom sa bude ozývať nadupaný Rock’n Roll, a tancovať sa bude do rána bieleho. Čaká vás vynikajúca kapela z Čiech a hrôzostrašný sprievodný program. Zábava sa spustí v sobotu o 21. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk