Menu na víkend: Trochu si zašportujete, navštívite ázijské krajiny a objavíte kúsok prírody

Menu na vikend ba 3.jpg
pixabay.com

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Gypsy Fest

Organizátori štvrtého najväčšieho rómskeho festivalu na svete lákajú na koncerty zaujímavých interpretov či na ochutnávku tradičných rómskych jedál. Gypsy Fest sa aj tento rok uskutoční v Bratislave od 26. do 28. júla na Námestí SNP.

Bratislava inline

Tradičné letné korčuliarske podujatie sa tentoraz koná v Ružinove. K DK Ružinov sa dostavte v piatok o 17. hodine.

Ázijský víkend

V piatok a v sobotu sa budete môcť na Hlavnom námestí zoznámiť s kultúrou viacerých ázijských krajín. Podujatie začne o 16. hodine.

Verejné astronomické pozorovanie

Najdlhšie zatmenie mesiaca v tomto storočí si môžete v piatok od 20. hodiny pozrieť na Bratislavskom hrade. Pozorovať oblohu môžete aj v Novej Cvernovke, prísť tam môžete o . hodine.

Power tuning party

Ukrývate vo svojej garáži niečo zaujímavé a zriedkavé, niečo také, čo by si zaslúžilo pozornosť širšieho publika? Tak je tu čas a príležitosť to vytiahnuť a doviesť na miesto, kde sa každoročne schádza komunita milovníkov jedinečných áut. Tohtoročná Power tuning party sa koná v sobotu od 11. hodiny v Shopping palace.

Bazár Amazoniek

Na Bazáre Amazoniek bude v sobotu od 14. do 18. hodiny na Magio pláži v ponuke dámske oblečenie a predajcami budú výhradne členky OZ Amazonky. Rolu ambasádorky akcie prijala Veronika Ostrihoňová, ktorá sa venuje práve zdravotníckej problematike. Bazár podporí aj osobne a aj jej kúsky oblečenia si na ňom budete môcť kúpiť.

Živijó, SNG!

Narodeniny SNG môžete osláviť v predvečer 70. výročia jej založenia. Narodeninové menu si môžete rozbaliť v sobotu o 18. hodine. Stretnutie bude pred vchodom SNG.

Terárium workshop

Poďte si vyrobiť svoju vlastnú záhradku v skle. V nedeľu o 14. hodine sa v Botanical lab dozviete, ako si jednoducho a efektne vytvoriť terárium z rastliniek, ktoré prinesie kúsok prírody priamo k vám domov. Cena workshopu je 50 eur. Účasť je potrebné potvrdiť na info@botanicallab.sk a čoskoro obdržíte spätný email s bližšími informáciami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk