Menu na víkend: Užite si najbližšie voľné dni na zaujímavých akciách

Menu na vikend ba 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Sharpe

Priestory Novej Cvernovky počas dvoch dní 27. a 28. apríla obohatí viac ako 20 živých vystúpení domácich i zahraničných kapiel, ku ktorým sa v priebehu dňa pridajú prednášky, diskusie a workshopy pre hudobnú komunitu.

Špargľové dni

Na Primaciálnom námestí poodhalíte kulinárske tajomstvá profesionálnych šéfkuchárov, ktorí vám ukážu, ako si pripraviť lahodné špargľové špeciality. Príďte si potešiť chuťové poháriky a vychutnať si čas v príjemnej spoločnosti. Trhy budú otvorené do soboty vždy od 11. hodiny.

Cyklojazda Critical Mass

Najväčšia a najlepšia cyklojazda na Slovensku. Osem rokov Critical mass – každomesačného stretnutia cyklistov. Čaká vás aj sprievodný program počas jazdy, afterparty po jazde. Začne sa v piatok o 18. hodine na Námestí SNP.

Burza starožitností Červený Kameň

Pokiaľ si v sobotu privstanete, môžete na hrade Červený Kameň získať nádherné kúsky. Z bohatej ponuky mincí, medailí, pohľadníc, kníh, obrazov čo grafiky si môžete vyberať od 7.30 hod. Vstupné pre dospelých je 3 eurá.

Festival slovanských tradícií

Zámerom podujatia Pezinskej akčnej kopy je v spolupráci s Centrom voľného času zorganizovať pre rodiny s deťmi podujatie, zamerané na kultúru a umenie, folklór a tradície. V pezinskom Centre voľného času sa akcia začne v sobotu o 10. hodine.

Hraničné kamene starej Bratislavy VI

Bratislavské rožky pozývajú na tematickú prechádzku Hraničné kamene starej Bratislavy VI, ktorá sa uskutoční v sobotu o 15. hodine. Stretnutie bude na križovatke Jaskovského radu a Cesty na Kamzík.

Jarné bratislavské jazzové dni

Fantastická izraelská speváčka etiópskeho pôvodu Ester Rada, hudobný génius Omar Hakim v spoločnom projekte s klaviristkou Rachel Z a estónska speváčka a skladateľka Kadri Voorand. Jarný sviatok jazzu a dobrej hudby bude v sobotu od 19. hodiny v Ateliéri Babylon.

Thai festival

V nedeľu od 20. hodiny sa bude v Ateliéri Babylon konať Thai festival, ktorý vám priblíži kultúru, tradície a zvyky Thajska.

Večerný splav Dunaja

Zažite príjemný oddych a romantiku aj počas bežného dňa. To najlepšie z Dunaja je len na skok od Bratislavy. Splav po Dunaji je neopakovateľným zážitkom trávenia voľného času a perfektným relaxom po dni strávenom v práci. V pondelok o 17. hodine bude stretnutie pri lodenici v Karloveskej zátoke.

Deň otvorených ateliérov

V utorok 1. mája budú od 10. hodiny v Novej Cvernovke otvorené dvere 50 kreatívnych ateliérov, hudobných štúdií a tvorivých dielní. Vstupné je 1 euro.

Marš po ateliéroch!

Prvého mája si môžete urobiť prechádzku Bratislavou a navštíviť dizajnérske ateliéry. Ak máte chuť nazrieť na miesta, kde vznikajú dizajnérske kúsky, kúpiť alebo objednať si nový jarný outfit či doplnok na mieru alebo len načerpať inšpiráciu, nenechajte si ujsť toto utorkové popoludnie! Dizajnéri vás privítajú od 12. do 18. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk