Menu na víkend: Veľa ruží, dobrého jedla a vína i šport

Menu na vikend ba 4.jpg
pixabay.com

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Račiansky festival Frankovky modrej

V piatok a v sobotu sa koná 14. ročník Račianskeho festivalu Frankovky modrej v Červenej lisovni Nemeckého kultúrneho domu v Rači. Príďte v piatok od 17. hodiny a v sobotu od 16. hodiny ochutnávať červené i biele vína račianskych vinárov.

Urban Market

Urban Market je už deviatym rokom popredným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrny program, edukačné aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste. Od soboty do piatka sa bude konať na Fakulte architektúry STU.

Slnovrat na Dunaji

Letný slnovrat je tradične spájaný s oslavou dlhých dní, teplého počasia a času, ktorý sa dá tráviť vonku. Počas celého júna je preto pripravený vodácky program. V piatok začne pozvánkou do Vodárenského múzea a záhrady BVS a Vodáckym dňom detí.

Víkend otvorených parkov a záhrad

X. ročník celoslovenského kultúrno-vzdelávacieho podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorého hlavným cieľom je atraktívnym spôsobom prezentovať hodnoty parkov a záhrad a zapájať ľudí do ich aktívnej ochrany sa koná už tento víkend. V Bratislave môžete nazrieť až do 23 parkov a záhrad.

Bratislava-inline

V piatok odštartuje 15. ročník obľúbených piatkových večerných jázd na kolieskových korčuliach. Pôjde sa po novej trase. Akcia je spojená s program na deň detí. Program začne o 14. hodine v Petržalskej tržnici.

Burzoblšák

V sobotu sa v areáli ZŠ Pavla Marcelyho od 8. hodiny uskutoční posledný Burzoblšák tejto sezóny. Už tradične prinesie viacero zaujímavých noviniek a príjemnú komunitnú atmosféru.

Súťaž vo varení halászlé

V petržalskom Šenk Pube sa v sobotu od 8. hodiny koná mini súťaž vo varení halászlé. Ochutnávať sa začne po 13. hodine. Potom bude pripravená živá hudba a podvečer tanečná zábava.

Nájdite sa so zvieratkom z útulku

Darujte domov, adoptujte si zviera z útulku. V sobotu sa opäť uskutoční charitatívne podujatie Nájdite sa… so zvieratkom z útulku. Potrvá od 10. do 16. hodiny na zadnom nádvorí Auparku.

Deň detí v SĽUK-u

Prvú júnovú sobotu sa uskutoční 8. ročník podujatia Deň detí v SĽUK-u. Program bude, tak ako každý rok, inšpirovaný tradičnou ľudovou kultúrou, medzi bohatými aktivitami si tak na svoje prídu nielen najmenší, ale aj dospelí návštevníci. Začiatok podujatia je o 13. hodine.

Medzinárodná výstava ruží

Milovníci kvetov sa stretnú na Medzinárodnej výstave ruží, ktorá bude počas víkendu v Dome kultúry Ružinov. Otvorenie výstavy bude v sobotu o 14. hodine.

Beh okolo Slovnaftu

Združenie klubov Apollo a Slovnaft, a. s., pripravilo už 58. ročník bežeckého športového podujatia. Začne sa v nedeľu o 9. hodine v Športovom areáli Vlčie hrdlo

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk