Menu na víkend: Zábava, nielen veľkonočná, vás čaká aj najbližšie dni

Menu na vikend ba 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Remeselný trh v Starej tržnici

Festival poctivej tvorby a ľudového umenia sa v Starej tržnici koná do piatka. Privítajte jar s autentickou folklórnou kultúrou v tradičnom aj netradičnom prevedení. Príležitosť na to máte do piatka do 21. hodiny. Vstupné na je 2 eurá.

AnimeShow & Game Expo 2018

AnimeShow & Game Expo 2018 je XI. ročník medzinárodného festivalu popkultúry s výstavou. Festival sa venuje anime, komiksu, japonskej kultúre, sci-fi, fantasy a KPOP-u. Od piatka do nedele sa koná v DK Ružinov.

Ochutnaj a vypi svet

Gastronomicko-cestovateľský festival pre širokú verejnosť, kde budú mať návštevníci možnosť ochutnať vzorky jedál z viacerých krajín sveta, ako aj vzorky piva a vín zo Slovenska a iných štátov. V piatok sa vo Farmárskej tržnici Fresh Market začína o 19. hodine.

Dúbravský veľkonočný jarmok

Trhy s tradičnými ručnými výrobkami, domácimi dobrotami so sprievodným programom na vás v Dúbravke čakajú v piatok a v sobotu. Vstup do DK Dúbravka je voľný.

Jarná burza detského oblečenia

Príďte si vybrať jarné a letné oblečenie pre deti, menšie potreby pre deti a mamičky či tehotenské oblečenie. V DK Kramáre sa akcia koná v sobotu od 9. do 12. hodiny.

Celodenný bicyklový výlet

V sobotu od 9. hodiny sa môžete bicyklovať. Zraz je pred TIK DNV na Istrijskej 49. Trasa povedie po nábreží Dunaja, cez Petržalskú hrádzu, Jarovskú bažantnicu, Rusovský kaštieľny park, Čunovo a späť. Je to približne 50 km.

Jarný krypto blšák

Príďte v sobotu o 10. hodine do pripravovaných priestorov Paralelnej Polis na Kominárskej 3/A a zažite atmosféru starých čias v novom šate.

Deň otvorených dverí SHMÚ

Verejnosť bude mať možnosť pozrieť si pracoviská SHMÚ po celom Slovensku, vrátane ukážok a odborného výkladu so zameraním na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu a monitorovanie kvality ovzdušia a vody, ktoré sa realizujú na SHMÚ. V Bratislave na Kolibe sa akcia koná v sobotu od 10. do 15. hodiny.

Veľkonočný festival jazykov

Všetci milovníci jazykov a dobrého jedla sú pozvaní na Veľkonočný Festival jazykov do Starej tržnice. Príďte si nakúpiť a zastavte sa na jazykovom poschodí. V sobotu sa bude akcia konať od 10. hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk