Menu na víkend: Zacestujete si v čase, ochutnáte tie najlepšie burgre a zavítate na handmade trhy

Menu na vikend ba 3.jpg

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Cestovanie časom

Staré Mesto aj tento rok pripravilo festival Cestovanie časom, ktorého cieľom je priblížiť minulosť a zároveň ju prepojiť so súčasnosťou. Ulice Starého Mesta už po tretíkrát ožijú historickými scénickými výjavmi, módnymi prehliadkami, koncertmi a aktivitami pre deti. Program na Hviezdoslavovom námestí začne v piatok o 18. hodine.

Bratislava Street Art Festival 2018

Street art je čoraz populárnejší a toto umenie si získava srdcia ľudí po celom svete. Aj obyvatelia a návštevníci Bratislavy sa majú na čo tešiť, pretože sa blíži 8. ročník Bratislava Street Art Festivalu, ktorý prináša ešte bohatší program. Program vyvrcholí v sobotu na Kamennom a Jakubovom námestí.

Beer & Burger Fest

Posledný júnový piatok môžete odštartovať už od 11. hodiny obedom s perfektným výhľadom na Bratislavu a chutným burgerom v ruke. Zapíjať sa bude samozrejme kvalitnými pivkami, ktoré potešia aj šoférov svojou chutnou nealko verziou. Takto bude možné pokračovať až do soboty večera, ale samozrejme, že to nie je všetko.

Bystrické malé hody

Mestská časť Záhorská Bytrica spestrí Bystričanom a návštevníkom víkend zaujímavým programom, ktorý prenesie atmosféru kultúrneho leta z centra mesta aj do jeho ostatných častí.

Urban Art Festival 2018

Druhý ročník multižánrového mestského festivalu Urban Art Festival sa uskutoční počas víkendu v uliciach Bratislavy. Tento rok je pripravených 6 pódií, 40 umeleckých vystúpení rôznych hudobných žánrov, handmade trhy, vína pred Starou tržnicou, pouličných umelcov, neuveriteľné hudobné vystúpenia priamo v uliciach Starého mesta, detskú zónu a mnoho ďalšieho.

Sashe handmade trhy

Handmade šikovné ruky spája a rukodielnu krásu do sveta dáva. Nakuknite na Handmade trhy počas Urban Art Festivalu a vyberte si to, čo sa vášmu očku najviac páči. V sobotu budú trhy na Hviezdoslavovom a Hlavnom námestí od 14. do 22. hodiny.

Otvorenie Kultúrneho a športového leta v Karlovej Vsi

V sobotu o 17. hodine začne v Parku SNP v Líščom údolí program, ktorým mestská časť oficiálne otvorí 4. ročník Kultúrneho a športového leta.

Hip Hop žije 2018

Šiesty ročník najväčšej hip hopovej udalosti na Slovensku, festival Hip Hop žije, sa bude konať v Bratislave od piatka do nedele. Headlinerom bude legenda amerického rapu Rick Ross.

Bratislavský dobový piknik

V nedeľu medzi 14. a 22. hodinou sa bude v Sade Janka Kráľa konať celomestský dobový piknik v duchu prvej polovice minulého storočia. Zoberte si deku po babičke, vyvetrajte piknikové košíky, pohľadajte badmintonové rakety a strávte príjemný deň tak, ako vaši starí rodičia.

Bicykluj za Ninku

Pridajte sa a pomôžte pohybom k lepšiemu životu malej Ninky. Vybicyklujte si ovocnú šťavu a pomôžte sebe aj malej Ninke. Výťažok z celej akcie poputuje práve na pomoc pre toto dievčatko. Bicyklovať sa bude v nedeľu od 14. do 18. hodiny pri obchodnom centre Eurovea. Akciou bude sprevádzať Lucia Hablovičová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk