Menu na víkend: Zažijete hviezdny večer, vrátite sa do stredoveku či si trochu zašportujete

Menu na vikend ba.jpg
SITA, pixabay.com

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Kultúrne hradby a remeselné dielne

Na prvom festivale pod záštitou občianskeho združenia Kultúrne hradby nájdete keramickú dielňu, kde si budete môcť vyskúšať točenie na kruhu, taktiež tam bude kováč, u ktorého si budete môcť vyskúšať, ako vzniká podkova. Uvidíte vystúpenie šermiarov a sprievodný program bude pozostávať z komornej hudby, čítačiek, tancov a meditácie. Program začne v piatok o 15. hodine a potrvá do nedele večera.

Prípad skrytého zla

Prípad skrytého zla je detektívny príbeh plný intríg, akcie a napätia, ktorý návštevníkov zavedie do Francúzska 19. storočia, v období vlády Ľudovíta XVIII. Hrdinom tohto príbehu je detektív Eugéne-Francois Vidocq, ktorý bude stáť tvárou v tvár chladnokrvnému vrahovi skrývajúcemu sa za maskou anjela. Na Hrade Červený kameň môžete príbeh zažiť v piatok a v sobotu každú hodinu od 18. do 22.

Veľká prázdninová zábava

Od 4. augusta do 2. septembra sa pôsobivý zámocký areál Schloss Hof premení na dejisko Veľkej prázdninovej zábavy, ktorá sa ponesie v znamení kreativity a hravých aktivít. Súčasťou každodenného programu (v čase od 14. do 17. hodiny) sú skvelé workshopy, kde sa detičky môžu vďaka nádherným dobovým kostýmom „premeniť“ na princa resp. princeznú, upiecť si vlastné chrumkavé chlebíky či vytvoriť mini záhradku v kvetináči.

Rytieri na Devíne

Prázdniny v plnom prúde, no chcelo by to ešte akýsi nezvyčajný zážitok? Tak príďte na hrad Devín. Rytieri na Devíne vás v sobotu 4. augusta zavedú do stredoveku, aby ste zažili a uvideli, ako vyzerá riešenie súdnych sporov, stredoveký rytiersky turnaj či komorný koncert stredovekej hudby. Začína sa o 10. hodine.

Hviezdny večer

Rozprávanie o zatmení slnka v USA a pozorovanie perzeidov s astronómom Tomášom Dobrovodským. V Zámockom parku Malacky bude mobilné planetárium pripravené od 17. hodiny.

Beh 2. míle

Beh s niekoľkoročnou tradíciou, ktorý organizuje Sri Chinmoy Marathon Team si získal svoju popularitu, čoho dôkazom je aj hojná účasť registrovaných bežcov (štandardne okolo 100). Registrácia je bezplatná. Tentoraz sa bude bežať v areáli kúpaliska Kuchajda v nedeľu o 9.30 hod.

Trolejbusom na Československo

Trolejbusom sa môžete odviesť z centra mesta Bratislavy na Bratislavský hrad a cez prvú nedeľu v mesiaci navštíviť zadarmo Česko-slovenskú/Slovensko-českú výstavu. Odchody z Búdkovej v hodinovom takte sú medzi 9.45 – 16.45 hod., odchody z Rajskej v hodinovom takte sú od 10.25 od 17.25 hod.

Starý Ružinov

Nová zábavná prehliadka Bratislavy, tentoraz po uliciach Jégeho, Palkovičova, Bajzova, Líščie Nivy, Priekopy, Sartorisova, kúsok Bajkalskej a Prešovskej. Na Obratisko trolejbusov na Jégeho ulici príďte o 15. či o 17. hodine. Prehliadka trvá 1,5 hodiny.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk