Menu na víkend

kone, pár, móda, špargľa
SITA, freedigitalphotos.net

Mesto, ktoré nikdy nespí. Aj tak by sa dala charakterizovať Bratislava. Neustále totiž akoby pulzuje, neustále sa v nej niečo deje. Každý týždeň vám preto prinesieme zoznam desiatich nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pomôžeme vám tak zorientovať sa a vybrať si, ako strávite čas. Pozrite si, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Fashion Marš

Pešia zóna sa v piatok o 18. hodine premení na prehliadkové mólo. Ak sa chcete dozvedieť, čo sa práve nosí a aké sú najnovšie trendy v slovenskej móde, príďte sa pozrieť do Starého Mesta. Kolekcie návrhov ako Lenka Sršňová, Marcel Holubec či Boris Hanečka si budete môcť pozrieť v celej kráse.

Veľká nádhera

V piatok o 19. hodine si v Kine Film Europe môžete pozrieť film Veľká nádhera talianskeho režiséra Paola Sorrentina. Je to vizuálne podmanivá komediálna dráma o hľadaní vlastnej existencie a zmierení sa s večne plynúcim časom a starnúcim telom. Presvedčí vás, že pod nablýskaným povrchom dnešnej spoločnosti, ktorá žije aj v povrchnosti, pretvárke a zaslepenosti, sa môže ukrývať oslnivá krása.

Aj láske treba niekedy trochu pomôcť

Muži sú z Marsu, ženy z Venuše. Tento názor už automaticky akoby berieme za svoj. Sme rozdielne bytosti, ktoré si niekedy musia k sebe hľadať cestu, a to aj v najintímnejšej oblasti. Na workshope na tému Oživenie a prehĺbenie vzťahu (sex v partnerstve), ktorý sa uskutoční v piatok medzi 19. a 21.30 hod. v Centre Radosť, sa dozviete odpoveď na mnoho otázok o tom, ako prehĺbiť svoj vzťah.

Všade samá špargľa

Po zime sa treba dostať do formy a špargľa je na to ako stvorená. Každý deň až do nedele od 11. do 22. hodiny sa môžu milovníci dobrého jedla prizerať a ochutnávať kvalitnú kuchyňu z tejto sezónnej suroviny. V Primaciálnom paláci sa totiž koná podujatie Culinary Days.

Poníky pod hradom

V sobotu a v nedeľu od 14. do 19. hodiny sa pod hradom Devín budú môcť vaše deti odviesť na poníkoch. Nádherné prostredie a prírodu si, samozrejme, neužijú iba ony, ale aj vy. Najlepšie na tom je, že ak sa vám to zapáči, budete si tento zážitok môcť kedykoľvek zopakovať.

Karpatský thriller

Čosi ako dokumentárna dráma, ktorá reflektuje udalosti týkajúce sa korupcie a „tieňovej ekonomiky“ na Slovensku. Tak by sa dala charakterizovať nová hra Eugena Gindla, autora a publicistu, ktorú pripravilo SND. V sobotu o 19. hodine ju budú hrať v Štúdiu.

Rozprávka nielen pre deti

Klasická rozprávka Ľubomíra Feldeka Ako sa Lomidrevo stal kráľom je určená pre celú rodinu. Pre všetkých, ktorí veria, že vo svete fantázie sa dá nielen zabaviť, ale starí môžu omladnúť, malí narásť, slabí zmocnieť a hlúpi zmúdrieť. Príďte si to overiť v nedeľu o 13. hodine do Sály činohry SND.

V Múzeu dopravy bude cítiť aj vôňu benzínu

Aby toho nebolo málo, cez víkend si môžete pozrieť dokonca výstavy dve. Vôňa pretekov je pohľadom do zákulisia cestných pretekov na Slovensku. Zlomené krídla sú výstavou k 70. výročiu ukončenia 2. sv. vojny. Výstava prezentuje nálezy zvyškov vojenských lietadiel, zostrelených počas vojny na Slovensku.

Kurz spevu a klavíra

Jedinečný kurz spevu a klavíra je určený pre malú skupinu. V Galérii ZIV sa za päť týždňov naučíte základy techniky spevu, hudobnej teórie a hry na klavír. Vždy v nedeľu od 17.30 do 20.00 hod. sa tak v tejto umeleckej oblasti môžete rozvíjať.

Predstaví sa brazílske duo

Dve mladé talentované hudobníčky – Diana Danieliová a Grace Smithová – sa predstavia 3. mája o 18. hodine v Koncertnej sieni Klarisky. Obidve vo svojom odbore (jedna je sopranistka, druhá klaviristka) dosiahli úspechy na medzinárodnej úrovni. Toto netradičné spojenie je teda rozhodne prísľubom nevšedného koncertu poskytujúceho vskutku nevšedný zážitok.

Plus bonus navyše

Bratislavský majáles bude trvať oddnes do 2. mája. Ponúka mnoho koncertov a k tomu ešte sprievodné akcie. Hoci predpoveď počasia nie je sľubná, zabaviť sa ísť môžete.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk