Menu na víkend: Festivaly, prechádzky za históriou i zraz áut vás čakajú tento víkend

Menu na vikend ba 3.jpg
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Uprising festival 2017

V piatok a v sobotu sa na Zlatých pieskoch koná Uprising festival 2017. Na jubilejnom 10. ročníku vystúpia viaceré zaujímavé mená.

Pivobrana Beerfest

Tradičný festival pivovarov s názvom Pivobrana BeerFest sa od 25. do 27. augusta koná v ružinovskom Parku Andreja Hlinku. Stánky s pivom si rozloží zhruba desiatka pivovarov z hnutia Pivobrana.

Pani z Monsoreau

Múzeum Červený Kameň v spolupráci s divadelno-šermiarskou skupinou Exulis vás pozývajú na novinku z radu nočných prehliadok, dramatické spracovanie dobrodružného historického románu Alexandra Dumasa Pani z Monsoreau. V piatok a v sobotu sa budú prehliadky konať od 18. do 22. hodiny.

Porsche zraz na hrade

V sobotu od 9.30 do 14.00 hod. vás na Bratislavskom hrade čaká jedinečná výstava klasických a súčasných automobilov Porsche. Po 14. hodine sa uskutoční spoločný prejazd automobilov Porsche do dielní.

Letný Ethno trh

Celú sobotu (od 10. do 18. hodiny) bude v Lesnej škole Nadácie Horský park (oproti horárni) ďalší zo sezónnych trhov. Predávať a kupovať sa bude originálny svetový etnosortiment, hand made, kvalitný second hand. Bude aj bubnovačka.

Vajnorské dožinky

Dožinkové oslavy vo Vajnoroch budú aj tentoraz lákadlom pre chuťové poháriky. Tešte sa na typické vajnorské dožinkové koláče, v ponuke bude i typická malokarpatská gastronómia, nebude však chýbať ani ochutnávka vajnorských vín a najmä prvého burčiaku. V Parku pod lipami sa začne program v sobotu o 10. hodine.

Deň Rusoviec

V sobotu pripravila mestská časť Rusovce v rusovskom parku kultúrno-spoločenskú akciu s bohatým programom. Zábava potrvá od 15. hodiny do neskorých večerných hodín. Programom bude sprevádzať Ján Gordulič.

Tematická prechádzka: Horský park

Na prechádzke po parku, ktorý už takmer 150 rokov prináša Bratislavčanom mnoho radosti, vás budú sprevádzať Kamil Procházka a Ján Vyhnátek. Akcia začne v sobotu o 15. hodine, miestom stretnutia je hlavný vstup do Horského parku. Vstupné je 3 eurá, pre členov 1,5 eura.

4. pešia: Rusovce

V nedeľu očakávajte absolútnu vlastivednú novinku. Spolu s miestnym historikom pánom Mallineritsom nakuknete do niekdajšieho zadunajského mestečka Rusovce a jeho tajomstiev. Prechádzka začne o 9. hodine, dobrovoľný príspevok je 2,5 eura. Prihlásiť sa môžete TU.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom