Menu na víkend: Hudba, pestré farby aj spoločné venčenie, toto všetko vás čaká počas víkendu

Kolaz_ilustracne_menu_pixabay.png
ilustračné: pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

IVA BITTOVÁ & MUCHA QUARTET

Po piatich rokoch sa na festival Viva Musica! vracia moravská speváčka a huslistka Iva Bittová s pozoruhodným projektom Slovenské spevy v spolupráci s vynikajúcim slovenským sláčikovým kvartetom Mucha Quartet. Koncert si môžete vychutnať v piatok 21. júla so začiatkom o 20.00 h. vo Veľkom evanjelickom kostole.

KARNEVALOVÁ PETRŽALKA

Aj tento rok čaká Bratislavčanov karnevalová jazda na in-line korčuliach, ktorá bude podľa organizátorov poriadne farebná. Organizovaný prejazd mestom na kolieskových korčuliach (a bicykloch) odštartuje v piatok 21. júla o 20.00 h.

SPOLOČNÉ VENČENIE

Na svoje si počas víkendu prídu aj milovníci zvierat. Ak chcete spoznať nových ľudí – psíčkarov – ideálnym podujatím je ranné venčenie psov v prírode. To sa uskutoční v sobotu 22. júla o 8.00 h. Miestom stretnutia psíčkarov je Železná studienka, mlyn Klepáč. Ako uvádzajú organizátori, trasa venčenia bude do 10 kilometrov.

HUDBA V SADE

Koncerty v Sade Janka Kráľa pokračujú, tentoraz budete mať možnosť vypočuť si veľmi zaujímavú vážnu hudbu napísanú v origináli pre saxofónové kvartetá od roku 1875 až po súčasnosť. Program je zostavený zo skladieb pre saxofónové kvarteto a dve slovenské premiéry budú so špeciálnym hosťom, členom Slovenskej Filharmónie, tubistom Nikolajom Kanišákom. Podujatie s voľným vstupom sa uskutoční v sobotu 22. júla o 17.00 h.

FILM ŠPINA

Nedeľu môžete stráviť napríklad aj v spoločnosti slovenského filmu. 23. júla o 18.00 h. premieta kino Nostalgia česko-slovenský film s názvom Špina. Ústrednou postavou je 17-ročná Lena, ktorá vzdoruje rodičom, zažíva svoje prvé zamilovanie, tajné nočné dobrodružstvá s kamarátmi, či magické rána nad Dunajom. Jej svet plný snov a túžob však naruší znásilnenie učiteľom, do ktorého sú platonicky zamilované všetky dievčatá… Vstupné vás na 4 eurá, respektíve zľavnené na 3,50 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk