Menu na víkend: Najbližšie dni vás čaká zaujímavý výber

Menu na vikend ba 2.jpg
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Pezinský permoník

Už tradične každý rok v auguste prichádza Pezinský permoník do areálu Pezinského kultúrneho centra a prináša so sebou prehliadku toho najkrajšieho, čo zem vydala zo svojej tajomnej pokladnice. Akcia sa bude konať od piatka do nedele.

Tribute to Freedom – Pocta slobode

Tribute tu Freedom – Pocta slobode privíta na 9. ročníku legendy českej a slovenskej hudobnej scény – Marie Rotrovú s orchestrom Karla Vlacha, Václava Neckařa so skupinou Bacily a vokálnu skupinu Fragile, ktorí svojou tvorbou určite potešia návštevníkov a prinesú umelecký zážitok. Koncert začne na Hrade Devín v piatok o 18.30 hod.

Vychádzky pre pamätníkov po Námestí SNP a Kamennom námestí vol. 1

Vychádzky Ivora Švihrana sú súčasťou projektu Shared Cities: Creative Momentum, ktoré organizuje Aliancia Stará Tržnica v spolupráci s Inštitútom pre dobre spravovanú spoločnosť. Každá vychádzka sa skončí v Lab Cafe v Starej tržnici, kde účastníci budú môcť za limonádu alebo kávu vyplniť dotazník o námestí SNP a Kamennom námestí. Vychádzky sa budú konať v sobotu o 9. a o 17. hodine.

Devínsko-novoveská kotlina

Výročný happening varenia kotlíkových jedál. Príďte a ochutnajte guláše, fazulovice, halászlé, šúľance… V Lanovom parku Tarzania sa akcia začne v sobotu o 10. hodine.

Zľavomat Festival

Nultý ročník Zľavomat Festivalu otvára svoje dvere naozaj všetkým. Vítané sú celé rodiny, páry, jednotlivci, študenti i seniori. Na návštevníkov čaká relax zóna, beauty zóna, masáže, športové aktivity, tréneri, poradcovia, profi fotografovanie, jazda Vláčikom-Blaváčikom, bublifukovanie, dobrodružná escape hra, vystavená Tesla či Nissan GT-R, stena želaní… V Parku Pekníkova Dúbravka sa festival začne v sobotu o 10. hodine.

Dúhový Pride Bratislava 2017

Už 7. ročník tradičného festivalu Dúhový Pride Bratislava sa koná v sobotu od 13. hodiny. Je farebnou prechádzkou po Bratislave, počas ktorej sa k LGBTI ľuďom pridávajú ich rodiny, priatelia, kolegovia a známi, aby ukázali, že ide o úplne bežných ľudí na Slovensku, ktorí chcú mať rovnakú šancu ako všetci ostatní udržať si zdravie, ísť si za šťastím, zarobiť si na živobytie, byť v bezpečí vo svojej krajine a starať sa o tých, ktorých milujú.

Benefičná grilovačka Vegánskych hodov

Posledná grilovačka tejto sezóny bude v sobotu 19. augusta o 16. hodine vo Fuge. Tešiť sa môžete na tradičné beetburgre a skvelú hudbu. Večer pokračuje warm-up party v klube.

Móda a/ako odpad

Záhradný event o tom, ako dať nový život šatstvu i ľuďom, ktorí to v živote nemali jednoduché. Podujatie začne originálnou módnou prehliadkou, na neformálnej diskusii sa dozviete viac o pracovnej terapii, akciu bude tiež sprevádzať výstava fotografií klientov, obetí obchodovania a ich príbehov. Počas celého podujatia bude možné zadovážiť si ich výrobky a podporiť tak ich návrat do spoločnosti. Akcia sa začne v nedeľu o 15. hodine otvorením brány z Prepoštskej ulice.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk