Menu na víkend je tu opäť. Tentoraz vás čaká Mikuláš a rôzne vianočné prekvapenia

beatles show, mikuláš

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

X. Medzinárodný festival adventnej a vianočnej hudby

Desiaty ročník jedinečného vianočného festivalu určeného pre zbory a orchestre prináša to najzaujímavejšie z oblasti zborového spevu. Spevácke zbory z celého sveta svojím spevom, piesňami, tradičnou kultúrou a spontánnym vystúpením prispejú k pokojnej predvianočnej nálade.

Vianočná ulička v Devínskej

Vianočné trhy na Hradištnej ulici v Devínskej Novej Vsi ponúknu od štvrtka do soboty množstvo stánkov s vianočnými dobrotami a zaujímavými výrobkami, ako aj bohatý kultúrny program. V uličke vás okrem bohatej ponuky jedál zahrejú napríklad dekoračné ohne. Každý si vo Vianočnej uličke nájde to, po čom mu srdce či žalúdok túži.

Filmové lahôdky

V piatok o 16. hodine Kino Lumiere premietne filmovú klasiku Okno do dvora. Jeden z vrcholov filmovej tvorby Alfreda Hitchcocka je rovnako strhujúcou cestou za odhalením vraždy ako majstrovskou štúdiou voyeurizmu, ktorý s hlavným hrdinom zdieľa každý z fascinovaných divákov. O 18. hodine bude v ponuke mainstreamový film, ktorý úplne narušil pravidlá mainstreamu, a ukázal na veľkom plátne šokujúce násilné scény, obnažené pohlavné orgány a inteligentný terorizmus – Klub bitkárov.

Dni Vianoc v Inchebe

Nakúpte darčeky pre celú rodinu. Dni Vianoc v bratislavskej Inchebe sa postarajú sa o kúzelnú atmosféru, tipy na prekvapenia pre celú rodinu a najlepší predvianočný program. Od 3. do 20. decembra na vás čakajú stovky predajcov s bohatou ponukou sortimentu. Už počas prvého decembrového víkendu sa v Inchebe uskutoční aj obľúbený festival spoločenských hier HRAtislava, ktorý vás vtiahne vás do sveta zábavy a oddychu. Zoberte svoju rodinu, blízkych, priateľov či kolegov a príďte si zahrať niektorú z tisíc spoločenských hier z celého sveta.

Varenie kapustnice v Sološnici

V. ročník súťaže vo varení kapustnice bude súčasťou Vianočných trhov Sološnica. Okrem súťaže sa môžu návštevníci tešiť na výstavu vianočných stromčekov a adventých kalendárov, predaj drobných darčekov a, samozrejme, na ďalšie dobroty.

Vianočná retro burza

Bohatá nádielka z dielne šikovných domácich handmade autorov a dizajnérov z portálu SAShE.sk vás dokonale pripraví na Vianoce. Príďte sa potešiť alebo nakúpiť darčeky z pestrej ponuky od originálnej bižutérie cez kreatívne oblečenie pre dámy, pánov aj deti až po starožitnosti a platne. Čakať vás bude aj chutné občerstvenie a kreatívny workshop. Štart je v sobotu o 10. hodine v KC Dunaj. Vstup je voľný.

Mikulášsky Včelovina expres

Tradičná mikulášska jazda s parným rušňom 498.104 Albatros na trati Bratislava hlavná stanica – Trnava – Smolenice – Kúty – Bratislava sa uskutoční túto sobotu. Zažite nezabudnuteľný výlet parným vlakom v sprievode Mikuláša s čertom, ktorí budú okrem dobrej nálady rozdávať aj balíčky so sladkosťami.

Sobota vo Vajnoroch

V sobotu o 15. hodine bude opäť v prevádzke ľadová plocha v športovom areáli Alviano. Na otvorení vás privítajú krasokorčuliari ŠK Slovan Bratislava a najmenších poteší maskot Harvy. V prípade nepriaznivého počasia sa otvorenie môže posunúť na iný deň. O 17. hodine navštívi Vajnory sv. Mikuláš. Na pódiu v Parku pod lipami čakanie na Mikuláša spríjemní Vajnorský okrášľovací spolok a deti z vajnorských škôl.

Vianočná Beatles show

Všetky veľké hity, všetky pesničky, ktoré dobre poznáte a k tomu originálny zážitok, pri ktorom sa budete dobre baviť! S najlepšou kapelou na svete, ktorá beatlesákov interpretuje – The Backwards. Show sa uskutoční v nedeľu o 17. hodine v Teatro Wüstenrot – Gedur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk