Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Menu na vikend ba pexels sita.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA, pexels.com
8. júna 2017 Podujatia a akcie Bratislava od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Menu na víkend: Piknik, trochu swingu, ale aj parky a záhrady či rozprávkový festival vás čakajú tento víkend

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Susedský piknik

Reč bude o susedstve, plánoch na septembrový Dobrý trh a to všetko popri jedle pití, grilovaní. Ak sa radi delíte o chute, môžete priniesť aj vaše obľúbené jedlo či ovocie zo záhrady. V Parčíku na Svoradovej začne piknik v piatok o 17. hodine.

Swingang

Hudba 20. – 40. rokov 20. storočia, ktorú preslávili Django Reinhardt a Stéphane Grappelli, zaznie v podaní Jazz Manouche/Gypsy swing v Letnej čitárni U červeného raka v piatok o 18. hodine.

Víkend otvorených parkov a záhrad

IX. ročník kultúrno-vzdelávacieho dobrovoľníckeho podujatia Víkend otvorených parkov a záhrad, ktorého cieľom je prezentovať a vyzdvihovať hodnoty parkov a záhrad či iných zelených lokalít a zapájať ľudí do ich aktívnej ochrany a údržby, sa koná už tento víkend. Začína sa o 10. hodine.

Deň otvorených dverí Slovenského národného archívu

Pri príležitosti Medzinárodného dňa archívov ste všetci pozvaní na Deň otvorených dverí Slovenského národného archívu, ktorý sa bude konať v sobotu 10. júna na Drotárskej ceste od 10. do 17. hodiny.

Korunovačná Bratislava

Slávnu kráľovskú minulosť Bratislavy si v tomto roku pripomeniete sériou podujatí v trvaní celého týždňa od 10. do 17. júna. Korunovačnú atmosféru si obyvatelia a návštevníci mesta budú môcť vychutnať počas veľkolepých kultúrnych programov, divadelných predstavení, sakrálnych koncertov, bohoslužieb, dobovej hudobnej produkcie a dobových hier.

Kde bolo, tam bolo…

Kde bolo, tam bolo… je každoročný detský rozprávkový festival plný kreativity a invenčnosti. Sny detí (a nielen detí) sa stanú na chvíľu rozprávkovou skutočnosťou, deťom i rodičom bude sprostredkovaný zážitok, nezabudnuteľné chvíle a nové poznatky. V Starej tržnici sa akcia koná počas víkendu od 10. hodiny.

Deň otvorených modranských záhrad

Okruh putovania po modranských záhradách s témou Záhradná slávnosť. Otvorených bude 17 záhrad s bohatým sprievodným programom. Akcia sa koná v sobotu od 14. do 20 hodiny.

NN Urban City Race

Prvý ročník NN Urban City Race ponúkne možnosť prebehnúť sa po kapote auta, cez odstavený autobus alebo preskočiť kontajner či vyšplhať sa po lešení. Centrum hlavného mesta bude v nedeľu 11. júna plné nástrah a prekážok, ale tiež skvelej zábavy a adrenalínu.

Ružinovská promenáda

Strávte príjemné nedeľné popoludnie na Ružinovskej promenáde 2017, ktorá sa bude niesť v znamení najväčších muzikálových, swingových, jazzových a bluesových hitov v podaní Jiřího Korna, Leony Machálkovej či Daniela Hůlku. Program začne v Parku A. Hlinku v nedeľu o 14. hodine.

Buddy Day

Nedeľa bude od 14. do 18. hodiny na Kuchajde patriť všetkým Buddies – dobrovoľníkom a deťom z detských domovov, ktoré spája program Buddy občianskeho združenia Provida. Počas druhej júnovej nedele sa stretnú všetci, ktorí tomuto projektu prispievajú: či už svojím časom ako dobrovoľníci alebo finančne ako donori. Pomáhajú tak tvoriť hodnotu dlhodobého kamarátskeho vzťahu. Pozvánka patrí aj verejnosti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X