Menu na víkend je plné dobrých podujatí. Takto sa môžete zabaviť

Bolek Polívka, Bratislava, saxofón
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Prorok Štúr a jeho tiene

V piatok o 19. hodine je v Štúdiu SND naplánované skvelé predstavenie. Netradičná optika na konflikt niekoľkých ideovo odlišných duchovných a politických koncepcií slovenského romantizmu, ktoré v odlišnej artikulácii trvajú aj dodnes. Inscenácia o vnútornom napätí slovenského bytia, o konflikte medzi tým, či štát tvoria silné idey, alebo silní pragmatickí vodcovia.

Jazzový koncert

Jedinečný koncert najvýznamnejšej slovenskej jazzovej hviezdy, ktorá si po koncertnom turné v USA a Paríží odskočí aj do karloveského Kamel klubu. Peter Lipa & Band sa predvedie v piatok o 20. hodine.

Ešte ste to nevideli?

V piatok o 20.15 hod. budú v Kine Lumière premietať Aloisa Nebela. Debut Tomáša Luňáka je určite tým najpozoruhodnejším filmom, aký sa za posledné roky v Česku natočil. Pri adaptovaní rovnomenného komiksového románu využili tvorcovia unikátnu technológiu tzv. rotoskopu, ktorú dovtedy v českom filme nikto nepoužil. Nechajte sa uniesť dobrým filmom a zavítajte do kina.

Trh – Piac – Markt

V sobotu od 10. do 15. hodiny uskutoční ďalší sobotný trh. Trh v Starej tržnici ponúka sezónne potraviny vyrobené a vypestované farmármi a malovýrobcami z okolia Bratislavy, ako aj kvalitné špeciality z krajín vzdialenejších. Kúpiť si tu môžete sezónne ovocie a zeleninu, mäsové a mliečne výrobky, pečivo, cukrovinky a iné delikatesy, nápoje. Trh dopĺňa sprievodný program plný edukačných aj zábavných aktivít pre deti i dospelých, pravidelné burzy, divadelné predstavenia pre deti, ako aj rôzne príležitostné tvorivé dielne a prednášky.

Manéž Bolka Polívky

Český herec pozýva do svojej divadelnej show. Hosťami by mali byť Milan Lasica, Pavel Liška, Jiří Stivín, Horkýže Slíže, Anna Polívková, Michal Kurtiš, Fretti a EnDru/Ondřej Havlík/Pavol Seriš Barin. Podľa plánovanej zistavy hostí sa je určite na čo tešiť. Predstavenie sa odohrá v sobotu o 19. hodine v Inchebe.

C. a k. prehliadka Bratislavy

Zábavná prehliadka mesta, venovaná fascinujúcim osudom posledných Habsburgovcov a tomu, aká bola Bratislava za ich čias. Poďte si zaspomínať na časy rakúsko-uhorskej monarchie, časy, keď sa naše mesto rozrástlo, popretkávalo koľajami mestskej železnice a zaplnilo pôsobivou secesnou architektúrou. Zraz je v nedeľu o 14. hodine pri Kačacej fontáne na Šafárikovom námestí. Vstupné je 4 eurá.

Nedeľné matiné so Saxophone Syncopators

Saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators odohrá na koncerte vážnej hudby romantické diela skladateľov 19. storočia. V nedeľu o 10. hodine v Mirbachovom paláci zahrajú diela Pascala, Duboisa či Singeléeho.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk