Menu na víkend: Pozerajte, čo zaujímavé sa koná počas najbližších dní

Menu_na_vikend_ba 2.jpg
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Obliehanie Bratislavy Napoleonom 2017

Tradičné historické podujatie venované 208. výročiu vojnovej operácie francúzskych jednotiek a ich nemeckých spojencov proti hlavnému mestu uhorského kráľovstva – Prešporku v mesiacoch máj – jún 1809 sa začne v piatok o 17. hodine. Počas celého víkendu môžete zistiť, ako to pred dvomi storočiami vyzeralo.

Swingový majáles

Štvrtý ročník Swingového majálesu prináša atmosféru slávnych májových tanečných zábav z obdobia prvej republiky a bude opäť plný energickej hot jazzovej a swingovej hudby, tanca, dobrôtok a v neposlednom rade pozitívneho espritu. V piatok o 19. hodine sa koná vo V-Klube.

Poetry opposite (poézia opaku)

Formát s jasnou, čistou myšlienkou, ktorá skrsla v mysli básnika: dať do dynamickej rovnováhy rozdiely veku, príslušnosti a vzdialenosti autorov a ich poetík. Poetické stretnutie s Danou Podrackou a Dalimírom Stanom moderuje Zuzana Kuglerová. V Letnej čitárni U červeného raka sa akcia koná v piatok o 19. hodine.

Stupavské trhy

V sobotu od 9. do 19. hodiny sa v Kaštieľskom parku bude konať tradičné celomestské podujatie Stupavské trhy. Pripravený je bohatý hudobný program, člnkovanie, maľovanie na tvár a, samozrejme, trhy.

Karloveský majáles

Karloveský majáles 2017 v parku SNP v Líčšom údolí opäť ponúkne bohatý program pre všetkých. Nebude chýbať tombola, kolotoče, tvorivé dielne či koncerty. V parku SNP sa zábava začne v sobotu od 9. hodiny.

Volkswagen Slovakia Run & Fun

Máte radi beh a ste zároveň tímový hráč? Potom je tu šanca ukázať, aký tímový duch sa vo vás skrýva. V sobotu sa v OC Eurovea uskutoční  jubilejný 6. ročník najväčšieho štafetového podujatia na Slovensku s názvom Volkswagen Slovakia Run & Fun.

Nájdite sa so zvieratkom z útulku vol. 18

Na akcii sa zúčastní 10 útulkov, moderovať bude Matúš Krnčok z Europy 2. Vystúpi Emma Drobná v sprievode Štepana Urbana a Jakub Petraník, dostaviť by sa mal aj Robo Grigorov. Na Námestí slobody sa akcia začne v sobotu o 10. hodine.

Food Revolution Day Slovakia 2017

V sobotu zasiahne Bratislavu podujatie Food Revolution Day Slovakia. V Starej tržnici bude pre záujemcov o zdravú výživu pripravený celodenný program.

Noc múzeí a galérií 2017

Už v sobotu otvoria svoje brány múzeá a galérie v Bratislavskom kraji. Po celý deň môžete objavovať a odhaľovať zákulisie týchto inštitúcií a učiť si ich výnimočnú atmosféru.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk