Menu na víkend: Toľko dobrých akcií pokope sa často nevidí. Budete si vedieť vybrať?

Menu na vikend ba.jpg
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Levanduľový festival

Ešte do nedele bude Obchodná ulica rozvoniavať levanduľovou vôňou. Tento ročník Levanduľových trhov trvá celý týždeň a predajcovia, výrobcovia a pestovatelia zo Slovenska či z okolitých krajín sa prišli o svoje výrobky podeliť.

Bratislava Culinary days

Pre všetkých milovníkov dobrého jedla je pripravený festival Bratislava Culinary days, festival gastronómie. Tentoraz v jahodovom prevedení. Príďte osláviť leto, zapiť ho jahodovým mojitom a zajesť jahodovými guľkami. Na Primaciálnom námestí akcia potrvá do soboty.

Vajnorské trhy 2017

Milovníci kvalitného jedla, lokálnych produktov, kreatívnych workshopov a skvelej rodinnej atmosféry majú možnosť navštíviť Vajnorské farmárske trhy. Po kratšej prestávke sa budú konať v sobotu 17. júna od 8. do 13. hodiny ako zvyčajne v Parku pod Lipami.

Biskupický Juniáles

Už jedenástykrát sa bude konať 17. júna pri pošte na Uzbeckej ulici Biskupický Juniáles. Od 10. hodiny bude pripravený pre deti i dospelých zaujímavý program.

DOD na historickom remorkéri Šturec

Múzeum dopravy Bratislava pozýva na propagačnú prehliadku národnej kultúrnej pamiatky remorkér Šturec, ktorý je umiestnený na funkčnom historickom lodnom výťahu v južnom bazéne Zimného prístavu. Prvý vstup je v sobotu o 10. hodine.

Stredovek pri Dunaji 2017

Ďalšie podujatie historického festivalu, ktorý sa bude aj tento rok konať v Sade Janka Kráľa. Môžete sa tešiť na akčný program plný rinčania mečov a šípov svištiacich vzduchom. Okrem bitky, turnaja jednotlivcov a lukostreleckého turnaja uvidíte aj buhurt. Ak neviete, čo to je, príďte to zistiť v sobotu o 10. hodine.

Rendez 2017 – zraz historických železničných vozidiel

19. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel s medzinárodnou účasťou. Podujatie plné jázd mimoriadnych vlakov, ktorého súčasťou bude bohatý sprievodný program. Podujatie začína v sobotu o 10. hodine v Rušňovom depe Bratislava Východ.

Avon Pochod

Na Bratislavskom hrade sa bude túto sobotu konať 9. ročník Avon Pochodu. Podujatie sa bude niesť v piknikovom duchu, takže si treba priniesť deku a vychutnať si v príjemnom prostredí Východnej terasy Hradu pestrý program.

Burza starých vecí

Prvá burza v mestskej časti Karlova Ves sa bude konať v sobotu od 10. do 17. hodiny na Školskom námestí. Sprievodný hudobný podmaz bude z tradičných LP nosičov a gramofónov.

Čerešňový juniáles

Strávte zábavné sobotné popoludnie pred Domom kultúry, na ktorom si pripomeniete históriu pestovania a zberu čerešní v Dúbravke, pochutíte si na dobrej čerešňovej štrúdli a podebatujete so susedmi pri voňavej cigánskej pečienke a pohári dobrého vínka pri dobrom kultúrnom programe. Začína sa o 15. hodine.

Nedeľná paráda: Dáždnikový pochod

V Bratislave sa po šiestykrát uskutoční Dáždnikový pochod na podporu utečencov. Podporiť túto akciu môžete v nedeľu o 13. hodine v Starej tržnici.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk