Menu na víkend: Vianoce 10-krát inak. Vyberie si naozaj každý

vianoce, vianočný stromček
ilustračné: pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Džez v príbehoch/Noci s ikonami džezu

Posledný tohtoročný diel projektu Džez v príbehoch/Noci s ikonami džezu prinesie 11. decembra o 21. hodine do bratislavského klubu Hlava XXII vianočnú atmosféru, známy, ale aj menej známy (nielen) vianočný jazz v podaní zaujímavých hostí.

Urban Market 2015 – Winter Edition

Nechajte sa zlákať vianočnou náladou v Pisztoryho paláci, 11. až 13. decembra sa tam uskutoční už šiesty ročník zimnej edície Urban Marketu, najväčšej predajnej výstavy nezávislej módy, dizajnu, šperkov a umenia na Slovensku. Víkend v Pisztoryho paláci bude patriť aj množstvu sprievodného programu, divadlu, filmom, prednáškam a tvorivým dielňam. Denný program doplnia tri hudbou nabité noci v bratislavských kluboch Dole a Nu Spirit Clube.

Plagat_dzez.jpg

Župné Vianoce v Stupave

Aj do Stupavy zavíta duch Vianoc. V sobotu na vás čakajú Vianočné trhy, Adventný trh, rozsvietenie Vianočného stromčeka, remeselný trh, vystúpenia a najmä pohodová, predvianočmá nálada.

Vianočný festival sdetmi.com

Na prvom ročníku vianočného festivalu vás čaká veľa zábavy, skvelý program, pokus o zápis do knihy rekordov či charitatívna aukcia vianočných stromčekov, v ktorej môžete prispieť na dobrú vec. Vianočný festival sdetmi.com odštartuje v sobotu o 10. hodine v exteriérovom priestore na Trnavskej ceste 110 a bude trvať do 16. hodiny.

Vianočný bazár chalaňov 2015

Vianočný bazár chalaňov je charitatívny projekt, na ktorý vás pozývajú štyria známi slovenskí herci z divadla Astorka – Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, a Róbert Jakab. Jedinečná štvordňová charitatívna akcia sa uskutoční 11. až 14. decembra a jej cieľom je vyzbierať financie a podporiť štyri organizácie či zážitkové projekty. V piatok od 10. do 21. hodiny bude vo V-klube prijímanie darov do bazáru, v sobotu a v nedeľu sa budú od 10. do 21. hodiny prijaté dary predávať a v pondelok o 18.30 hod. sa v Starej tržnici uskutoční Vianočný žúr chalaňov.

Vianocny_bazar_chalanov.jpg

Lampiónový sprievod vo Vajnoroch

Pri príležitosti sviatku sv. Lucie sa vo Vajnoroch v sobotu o 17. hodine uskutoční Lampiónový sprievod. Mestská časť a Vajnorská vzdelávacia spoločnosť na akciu pozývajú všetky deti a ich rodičov. Tento lampiónový sprievod prinesie svetlo do predvianočnej mestskej časti. Na konci každý dostane niečo na zahriatie.

Lenka Filipová – Vianočný koncert

V sobotu o 20. hodine sa v Divadle Nová scéna predstaví výnimočná Lenka Filipová so svojím jediným bratislavským koncertom so sláčikovým oktetom a dcérou Lenny – Concertino 2015. Tento hudobný projekt nadväzuje na vydanie klasického gitarového albumu Concertino III. Na koncerte, ktorý je venovaný celému radu úprav svetoznámych skladieb pre klasickú gitaru, zaznejú aj úpravy ľudových piesní, šansón, ukážky keltských skladieb a samozrejme, najväčšie hity umelkyne.

Pivobrana BeerFest 2015

Festival slovenských nezávislých pivovarov sa počas víkendu uskutoční v Starej tržnici. Vyjdite zo zaužívaných koľají a namiesto presladených punčov ochutnajte poctivé horké slovenské pivá od malých nezávislých pivovarov. Všetci milovníci dobrého piva si budú môcť vychutnať desiatky druhov pív od minimálne 20 slovenských minipivovarov.

Plagat_pivobrana.jpg

Malý Vianočný trh

V sobotu a v nedeľu sa od 10. do 18. hodiny pri Horárni uskutoční Malý Vianočný trh. Keďže bude trvať celý víkend nájdete tam viac predajcov, väčší výber a budeme mať viac času na stretnutia. Tento trh nie je len o predaji, ale najmä o podpore komunitného ducha v Horskom parku a v Horárni. Miestom podujatia bude, ako každý rok, pecou vykúrená Lesná škola a jej priľahlá záhrada. Trh ponúkne vecičky vianočného charakteru, ako aj krásne hand-made výrobky vhodné ako darček pre vašich najmilších.

Vianoce na lodi

Prvýkrát si môžete vianočnú náladu vychutnať aj na lodi. Loď sa rozdelí na tri časti a každý vianočný nadšenec si tam nájde to svoje. Na vrchnom podlaží sa bude podávať sladký punč, dobré jedlo ako od mamičky a iná dobrá papanica za ľudové ceny. Na spodnom podlaží vás budú vítať šikovné žienky s horúcim srdcom pod záštitou združenia Podnikavky, ktoré vyrobili hand-made vianočné darčeky od výmyslu sveta. Na strednom podlaží bude útulné posedenie v kaviarničke pri dobrej hudbe. Celé sa to uskutoční v nedeľu od 9.30 do 20.00 hod. na lodi Café na Tyršovom nábreží.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk