Menu na víkend: Víkend bude hravý, plný histórie aj hviezdneho divadla

Menu na vikend ba 1.jpg
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Menšinové kultúrne leto

Do nedele sa na Hviezdoslavovom námestí bude konať Menšinové kultúrne leto. Vždy o °18. hodine vystúpia hudobníci s úpravou piesní rôznych menšín.

Ľudové umelecké remeslá

Medzinárodné stretnutie ľudových remeselníkov sa uskutoční na Nám. 1. mája a Lichnerovej ulici v Senci v sobotu a v nedeľu od 9. hodiny. Okrem prezentácie remesiel na vás čaká aj kultúrny program.

Prechádzky starým Prešporkom: Očami Zsolta Lehela

Bratislavské rožky záujemcov srdečné pozývajú na prechádzku po centre Bratislavy v sprievode legendárneho sprievodcu Zsolta Lehela. Miestom stretnutia je Rybné námestie. V sobotu o 15. hodine sa tam záujemcovia vydajú na dvojhodinovú prechádzku Bratislavou.

Veget v parku

V sobotu popoludní sú všetci milovníci zelene, oddychu a hudby pozvaní do Kaštieľskeho parku v Stupave. Okrem pohodovej hudby na vás čaká nová chill out zóna pri jazierku, kde si užijete príjemný oddych v náručí zelene.

Kaviarenská hra Game of Worlds

Vyskúšajte si úplne nový zážitok. V kaviarenskej megastolovke Game of Worlds si zahráte proti ozajstným nepriateľom. Budete vyjednávať, rozkladať armády, vytvárať aliancie aj súťažiť o štátne granty. Hrať sa začne v sobotu o 18. hodine v Gorila.sk Urban Space, tímy môžu mať maximálne 4 členov.

Víno pod hviezdami

Príďte sledovať úžasné divadlo padajúcich hviezd. V tomto roku v dátumoch 12. a 13. augusta dosiahne výskyt perzeidov svoj vrchol. V sobotu večer si sledovanie môžete vychutnať v Pezinských vinohradoch.

3. Pešia: Kamenné námestie

Ako sa rodila dnešná podoba Kamenného námestia a budov okolo neho? Čo zostalo nedokončené a čo vyzerá inak, než pôvodne malo? Aké videoklipy a znelky sa v minulosti odohrávali na jeho strechách? Povie vám to v nedeľu od 9. hodiny Ivor Švihran. Prihlásiť sa môžete TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk