Menu na víkend: Víkend bude renesančný, plný ríbezlí a dobrej literatúry

Menu na vikend ba 1.jpg
pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Francúzsky deň 2017 – Výročie dobytia Bastily

V piatok od 14. hodiny sa na Hlavnom námestí bude oslavovať dobytie Bastily. Počas Francúzskeho dňa 2017 budú pripravené trhy s francúzskymi výrobkami, koncerty, módne prehliadky, kurz francúzštiny a rôzne aktivity a hry pre najmenších.

Pan Slam 2017

V parčíku na Svoradovej vás v piatok o 18. hodine potešia svojím prednesom českí i slovenskí básnici. Okrem performance sa uskutočnia workshopy určené hlavne novým slovenským slamerom, ale aj širokému publiku. Každý z lektorov ponúka iný štýl a náhľad na poéziu.

Leto v Renesančnom dome: Otvorené viechy

Júlové piatky v nezameniteľnej atmosfére vyše 500-ročného Renesančného domu v Svätom jure. Čakajú vás inšpiratívne večery, kultúra, oddych, umenie, lokálne víno, skvelá zmrzlina, výborné koláče a originálne gastronomické pochúťky. Tento piatok vás poteší More u Bažalíka.

Flamencový trh

Počas najbližšieho víkendu sa bude v Csemadoku konať Flamencový trh. Budete si môcť vyskúšať, kúpiť aj objednať flamencové šaty a sukne na tanečné tréningy, vystúpenia, ale aj bežné nosenie. Zavíta aj výrobca flamencovej obuvy značkyCarmen, takže si budete môcť vyskúšať, kúpiť aj objednať flamencové topánky.

Ríbezľový Devín

Druhý ročník kulinárskeho podujatia ponúkne okrem predaja a degustácie vín z červeného a čierneho ríbezlia na predaj aj samotné ovocie a dobroty z tohto ovocia. Podujatie sa bude pod Hradom Devín konať v sobotu od 10. do 22. hodiny.

Kaša, matka naša

V rámci sobotňajšej udalosti sa priamo na Trhovisku Žilinská bude pripravovať celý rad slaných a sladkých kaší. Pripravované budú z ingrediencií, ktoré poskytne trh, ako aj z tých, ktoré si sami prinesiete a vložíte do spoločnej kaše. Podujatie trvá od 10. do 13. hodiny.

Dúbravský festival speváckych seniorských súborov

Seniori otvoria Kultúrne leto v Dúbravke. V sobotu o 14. hodine sa v DK Dúbravka predstavia Dúbravanka, Senioranka, OZ Susedy, Račan, Enem tak z Lozorna, Stromovka a Rosica.

Literárny kolotoč: Literatúra bodka sk

Príďte v nedeľu o 18. hodine do Krušičovej kúrie na Radničnom námestí 9 v Pezinku a absolvujte  exkurz do hlbín súčasnej slovenskej literatúry. Prídu dvaja autori – Monika Kompaníková a Agda Bavi Pain, nebude chýbať hudobný hosť – Dvaja z Prešporku. Podujatie bude moderovať Veronika Šikulová.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk