Menu na víkend: Tento víkend sa bude hodovať, pripravené sú skvelé ochutnávky i zaujímavý piknik

Menu na vikend ba 1.jpg
SITA

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Bratislava Street Art Festival 2017

Koniec júna patrí umeniu v uliciach. V poradí už 7. ročník Bratislava Street Art Festivalu je pestrejší – a to aj vďaka spolupráci s Urban Art Festivalom 2017. Dve podujatia spojili sily, aby návštevníkom ponúkli bohatý kultúrny program. Akcia na Kamennom námestí potrvá do soboty.

Bystrické malé hody

Posledný júnový víkend sa na Námestí rodiny v Záhorskej Bystrici konajú Bystrické malé hody. Slávnostné hodovanie začína v piatok podvečer premietaním filmovej rozprávky Spievaj v letnom kine na Námestí rodiny. V sobotu a v nedeľu vás čakajú tanečné a hudobné vystúpenia, hodový guľáš či futbalový zápas.

Korunovačné slávnosti 2017

Pätnásty ročník Korunovačných slávností priblíži korunováciu Alžbety Kristíny – matky Márie Terézie. Program otvorí v piatok o 14. hodine korunovačný jarmok na Hviezdoslavovom námestí.

Festival Frankovky modrej a bratislavských vín

Príďte ochutnať lokálne vína a dozvedieť sa viac o aktuálnej úrode. Akcia sa tento rok koná na Hlavnom námestí, začne v piatok o 14. hodine.

Gurmán Fest Bratislava 2017

Deviaty ročník Gurmán Fest Bratislava v Sade Janka Kráľa prezentuje najlepšie reštaurácie, šéfkuchárov, vinárov, farmárov, predajcov rôznych delikates. Akcia trvá od piatka 14. hodiny do nedele do 20. hodiny.

Bikes in Town 2017

Tretí ročník Bikes in Town sa bude znova konať v Starej tržnici. Môžete vidieť jedinečnú výstavu krásnych motoriek štýlu cafe racers, classic, scrambler, tracker a custom. Bikes in Town nie je len výstava štýlových motoriek, ale aj priestor pre prezentáciu mladých dizajnérov, kreatívcov a výrobcov handmade značiek.

I. Lamačský kríglfest

Príďte sa osviežiť a spríjemniť si letný podvečer voľným výberom chladených pív pri príjemnej hudbe v kruhu vašich priateľov a začnite tak prvý ročník Lamačského kríglfestu, ktorý sa bude konať v piatok od 17. do 24. hodiny na Malokarpatskom námestí.

Urban Art Festival

V jeden deň môžete navštíviť 16 pódií, uvidieť takmer 40 vystúpení rôznych hudobných žánrov, zúčastniť sa na 3 diskusiách, nakúpiť si v 3 tematických zónach, prejsť sa po Umbrella Street (Dáždnikovej ulici) a zúčastniť sa na množstve sprievodných podujatí. Začína sa v sobotu o 10. hodine.

Bratislavský dobový piknik

V sobotu od 12. do 21. hodiny sa Medická záhrada prenesie v čase o pomyselných 100 rokov do minulosti a Bratislavský dobový piknik privíta návštevníkov programom plným autentických hudobných zoskupení, tanečnými workshopmi, prednáškami či večernou tančiarňou pod hviezdami v duchu swingu.

Farbám neujdeš 2017

Chcete si užiť bežeckú akciu, kde nie je hlavným motívom rýchlosť, ale predovšetkým zábava? Potom sa zúčastnite na behu Farbám neujdeš. Začína sa v sobotu o 13. hodine v Parku pod Pamätníkom.

Jánsky pivný festival vo Vrakunskom lesoparku

Jánsky pivný festival sa bude konať v sobotu od 15. hodiny vo Vrakunskom lesoparku. Návštevníkov potešia pivné stánky, pečené prasiatko, pivné súťaže, živá hudba a omnoho viac.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk