Menu na víkend: Tento víkend sa môžete poprechádzať, spoznávať históriu i dobre nakúpiť

Menu na vikend ba.jpg
SITA, pixabay.com

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Bratislavské vychádzky: Pestrá mozaika tvorby Feiglerovcov

Vlastivedná prechádzka Bratislavou zameraná na tvorbu rodiny Feiglerovcov, architektov a staviteľov, ktorí priniesli revolučné nápady a pretvorili obraz Bratislavy v 19. storočí. Prechádzka sa koná v piatok o 18. hodine. Prihlásiť sa na ňu môžete mailom na adrese bratislavskevychadzky@gmail.com.

Bratislava inline 2017

Aj tento piatok sa môžete ísť korčuľovať. Stretnutie je o 20. hodine pri Auparku, štartuje sa o 21. hodine. Akcia trvá do približne 20.30 hod.

Nepravidelný Bazár na Cintorínskej

Na Cintorínskej to žije. Bystro znova otvorí svoje brány na celý deň a vy môžete predať svoje nepotrebné veci. Predávať sa v Bystre začne v sobotu o 11. hodine.

Melivo 2017

Melivo je multimediálna umelecká rezidencia v Schaubmarovom mlyne v Pezinku. Vyvrcholí celodennou akciou pre verejnosť, kde vás čakajú workshopy pre deti, výklady k dielam a aj koncert Tante Elze. V sobotu sa akcia koná od 15. hodiny.

Deň Vajnor: Dedina v meste

Zažite dedinu v meste. Zaznie dychová hudba, hudobná skupina Shine, organizátori pripravili veľa sprievodných podujatí. Akcia sa bude konať na Hlavnom námestí v sobotu od 17. hodiny. Pripravené budú ukážky tradičných ľudových remesiel i vystúpenia folklórnych skupín.

Rytieri na Devíne

V nedeľu sa môžete tešiť na rytierov na Devíne. Od 10. hodiny bude pripravený bohatý program. Pozriete si cvičenie legionárov, antické tance, gladiátorské súboje či rímske hry.

Bratislavský hrad

Prechádzka po areáli Bratislavského hradu s rozprávaním o jeho minulosti – časoch, keď slúžil ako obranný objekt, panovnícke sídlo, seminár, kasárne, ale aj ako turistická ubytovňa, až po zaujímavosti jeho poslednej rekonštrukcie. Koná sa v nedeľu o 14. hodine. Vstupné je dobrovoľné.

Ďalšie k téme

    Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom