Menu na víkend: Víkend bude voňavý, prenesiete sa do minulosti a vypočujete si dobrú hudbu

Menu na vikend ba 2.jpg

Týždeň prešiel a opäť vám prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Cestovanie časom

V piatok a v sobotu sa uskutoční druhé stretnutie súčasnosti s históriou. Pripravené je scénické historické pásmo, koncerty, módne prehliadky či živý orloj.

Hip Hop Žije 2017

Jubilejný piaty ročník najväčšej hip-hopovej udalosti na Slovensku. Hip Hop Žije bude opäť na Zlatých pieskoch, zahraniční headlineri sú Fat Joe a Riff Raff. Akcia sa koná tento víkend.

Veľký letný karneval 2017

21. ročník karnevalového sprievodu aj so súťažou o najlepšiu masku a s bohatým sprievodným programom. Karneval sa koná v Senci, začína v piatok o 13. hodine.

Preßburger Klezmer Band

Jedna z najvýraznejších skupín slovenskej world music Preßburger Klezmer Band zahrá v Kafé Scherz v piatok o 20. hodine. Vstupné je 9 eur.

Festival zabudnutých remesiel

Stredovek je obdobím prepychu, radosti, tanca, kaukliarov, mocných mešťanov a šľachty, ale i časom skromnosti, úcty k odmene za poctivú remeselnú lopotu či k darom od samotnej matky prírody. Overiť si to môžete na hrade Červený Kameň už tento víkend.

Tematická prechádzka: Mikulášsky cintorín

Na starých mestských plánoch je zakreslený ako malá plocha, pretože tam pochovávali len obyvateľov Podhradia. Podhradie bolo domovom ľudí, ktorí boli úzko spätí s Dunajom, ich patrónom bol sv. Mikuláš. Prechádzka začne v sobotu o 13. hodine pred vchodom do cintorína na Žižkovej.

Víno a levanduľa

Združenie pezinských vinohradníkov a vinárov a mesto Pezinok pozývajú všetkých milovníkov prírody a vína na 6. ročník podujatia Víno a levanduľa 2017. V sobotu sa začína o 15. hodine.

Rytieri na Devíne

V nedeľu o 10. hodine sa na hrade Devín prenesiete do obdobia 30-ročnej vojny a tureckých vpádov na územie Uhorska.

Otvorenie sezóny v Schaubmarovom mlyne

Sezónu v Schaubmarovom mlyne v Pezinku otvoria v nedeľu o 14. hodine. Návštevníkov čaká umelecký program.

Japonský deň

V Starej radnici sa v nedeľu o 14. hodine začne Japonský deň. Ak chcete bližšie spoznať kultúru krajiny vychádzajúceho Slnka, ste vítaní.

Ruža Ružinova

MČ Ružinov a Cultus Ružinov tento rok ocenia tie najkrajšie a najvoňavejšie ruže z ružinovských záhrad a skrášlia Park Andreja Hlinku vysadením ruží, do ktorého sa môžu zapojiť deti aj dospelí. V nedeľu sa začne o 16. hodine.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk