Mesačný plat Matúša Valla odhalený: Pozrite sa, koľko bude zarábať nový primátor Bratislavy

Mesačná mzda Matúša Valla

V stredu 19. decembra sa konalo zasadnutie mestského zastupiteľstva v Bratislave. Rozhodlo sa na ňom, koľko bude mesačne zarábať Matúš Vallo.

V stredu 19. decembra sa vo viacerých krajoch Slovenska rozhodovalo o výške platov novozvoleného vedenia. V tento deň sa na zasadnutí bratislavského mestského zastupiteľstva rozhodovalo i o tom, akú mesačnú mzdu bude dostávať nový primátor hlavného mesta Matúš Vallo. Zvolili si ho Bratislavčania v novembrových komunálnych voľbách. Mestskí poslanci rozhodli, že nový primátor si mesačne na svoj účet pripíše mzdu vo výške 5316 eur.

Podľa dôvodovej správy návrhu uznesenia patrí primátorovi podľa zákona plat, ktorý je súčinom priemernej mesačnej mzdy zamestnanca v národnom hospodárstve vyčíslenej na základe údajov Štatistického úradu SR za predchádzajúci kalendárny rok a násobku podľa paragrafu 4 odseku 1 zákona. Podľa zákona je primátor zaradený do deviatej platovej skupiny podľa počtu obyvateľov obce s násobkom 3,98. Minimálny plat primátora je 3 797 eur mesačne. Tento plat však mestské zastupiteľstvo môže zvýšiť až o 60 percent.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk