Mesiac úcty k starším si mesto pripomína Seniorfestom. Pre seniorov pripravilo 11 podujatí

seniori
Foto: ilustračné, SITA

V hlavnom meste sa koná ďalší ročník Seniorfestu – podujatia venovaného Mesiacu úcty k starším. Seniorský festival otvorili minulý týždeň Dňom zdravia zameraným na zdravotnú prevenciu u starších ľudí.

Celkovo je počas októbrového festivalu pre seniorov pripravených 11 podujatí, medzi nimi nebude chýbať slávnostný galavečer, počas ktorého primátor Nesrovnal odovzdá ocenenie Senior roka tým najaktívnejším bratislavským seniorom.

Vedenie Bratislavy aj tento rok ocení aktívnych bratislavských seniorov. Ocenenie Senior roka im odovzdá bratislavský primátor Ivo Nesrovnal 15. októbra v Primaciálnom paláci počas slávnostného galavečera Kytica pozdravov.

Seniorov, ktorí by si toto ocenenie zaslúžili, možno navrhnúť ešte do 7. októbra e-mailom na adresu Rady bratislavských seniorov senior@bratislava.sk alebo nominácie priniesť osobne do podateľne magistrátu na Primaciálnom námestí s označením Senior 2015. Odovzdávanie ocenenia bude spojené aj s koncertom detského orchestra.

V rámci Seniorfestu mesto pre svojich starších spoluobčanov pripravilo aj sériu odborných podujatí. Seniori sa budú môcť 22. októbra zúčastniť na workshope Pracovný potenciál seniorov zameraný na možnosti využitia tvorivosti a práce seniorov. Podujatie radnica pripravuje v spolupráci s Fakultou manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave.

O pár dní neskôr, 27. októbra, sa bude konať medzinárodný seminár Vzdelávanie k atraktívnemu starnutiu venovaný vzdelávaniu seniorov. Seminár mesto pripravuje v spolupráci s Národným ústavom celoživotného vzdelávania a Centrom ďalšieho vzdelávania Univerzity Komenského.

Chýbať nebude ani bezplatná počítačová škola pre seniorov. Narábať s počítačom sa budú môcť seniori učiť od 5. do 30. októbra. Počítačová škola, ktorú organizuje Mestská knižnica Bratislava, otvára už šiesty ročník a za ten čas sa v nej vyškolilo 483 seniorov. Seniorfest na konci mesiaca (29. októbra) uzavrie koncert populárnej hudby v Mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk